Menu

Jak se zbavit otravných nabídek na upgrade W10

25.08.2015 21:47 | Karel Kovar + Přidat komentář
Jak se zbavit otravných nabídek na upgrade W10

Jak se zbavit otravných nabídek na upgrade W10 | foto: CHIP

Otravuje vás neustále se objevující „úžasná“ nabídka upgradu na Windows 10 zdarma? Poradíme vám, jak se jí zbavit.

I když se nás Microsoft snaží přesvědčit o opaku, celá řada expertů nepovažuje upgrade na Windows 10 za dobrý nápad – přinejmenším do doby, než se vyřeší aféra s jejich čmucháním (http://arstechnica.co.uk/information-technology/2015/08/even-when-told-not-to-windows-10-just-cant-stop-talking-to-microsoft/).

 

Aby vás ale do té doby vyskakovaní okno s nabídkou upgradu nepřivedlo k šílenství, poradíme vám, jak se tohoto otravného prvku zbavit.

1) Nejprve pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [Shift] + [Esc] otevřte správce úloh a zde najděte proces GWX (v některých systémech může být i pod jméne GWXUX), který je zodpovědný za ikonu v systémové liště a neustále se zobrazující okno s nabídkou W10.  Na proces klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte příkaz Ukončit proces. Ikona by měla během několika málo sekund zmizet.

2) Nyní musíte odstranit aktualizaci, která do systému nabídku W10 integrovala. Přejděte do Ovládacích panelů, do sekce Systém a zabezpečení a zde zvolte příkaz Zobrazit nainstalované aktualizace.  Dejte si je seřadit podle názvu a přejděte do sekce Microsoft Windows. Zde klikněte pravým tlačítkem na položku "Aktualizovat pro Microsoft Windows (KB3035583)" a zvolte "Odinstalovat". A ikona zmizí a už se neobjeví ani po restartu. A při příštím updatu ji nezapomeňte skrýt, aby jste si ji znovu nenainstalovali.

3) Nakonec ještě odstraňte data, která už Microsoft na váš disk nahrál – najdete je ve složce C:WindowsSystem32GWX.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  dakujem - za skvelu radu Jak se zbavit otravných nabídek na upgrade W10

  Ďakujem pekne za pomoc. Windows 10 mi už zavíril počítač a teraz sa mi aj v novom notebooku stále vtiera. Nevedela som, ako ho odstrániť. Veľmi ste mi pomohol. Krásne leto

  Reagovat na komentář

  Zrušení upgrade na W10

  Mám Windows 7 Home Prem.. Přes veškeré výše provedené úkony se mi při update aktualizací objeví: Váš upgrade na Windows 10 je připravený. Restartovat nyní."
  A pokud chci vyhledat aktualizace Tak se otevře okno se zprávou že: Služba Windows Update nyní nemůže vyhledat aktualizace, protože je třeba restartováním počítače nejprve dokončit předchozí instalaci.
  Po restartu je to stále dokola. Po změně zadání způsobu aktualizací na automaticky, se aktualizace nainstalují, ale tím nemám přehled o jaké aktualizace jde. To zjistím až po nainstalování. Otravné okno na restart počítače na Upgrade se ale vždy objeví. Díky za radu jak odstranit toto upozornění.
  Aurel

  Reagovat na komentář

  DRZOST WINDOWS 10

  Věřil jsem, že vše vrázil, ale nevrátil. Při znovuspuštění indexu uživatelských zkušeností se MAC zasekne a přejde do černé obrazovky a nevím, jaké další funkce nebudou fungovat. Při vypnutí na tvrdo, se zobrazí nabídka s volbami spuštění po neočekávaném vypnutí, po nastartování systému hned vyskočí na liště ikona upgrade po jejímž rozkliknutí hlásí že Win10 se nepodařilo nainstalovat s možností jen opakovat. Tak snad zbývá jen podání žaloby na Microsft. To mají v licenčních podmínkách, které jsem zběžně přečetl, ošetřeno tak, že to asi nebude jednoduché. Nemáte někdo povědomí o tom, zda již neexistuje hromadná žaloba, ke které by se dalo připojit?
  Nyní tedy nevím, jak se nevrácené funkce napravit, krom přeinstalace.
  V původní instalaci se ani po vrácení k Win7 nevrátily ani funkce klávesnice na regulaci podsvitu, zvuku a touchpadu.

  Reagovat na komentář

  Drzost Windovs10

  Mám MacBook pro 15 a na něm nainstalované Win 7 s BOOTCAM, ale MAC OS-X na něm již neinstaluji, jednak se mi nelíbí, ani jej již neumim nainstalovat a nechce se mi spravovat dva OS. Přesto, že Apple pro můj Mac (r.2008), dodává ovladače jen do Win7, také mě otravuje „úžasná“ nabídka upgrade na W10. Po instalaci W10, přestane fungovat regulace hlasitosti, podvitu displeje, podsvit klávesnice, dokonce i touchpad a některé programy samotného Windows, jako třeba index uživatelských zkušeností se systémem Windows. Jelikož jsem chtěl rychlejší HDD, nainstaloval jsem znovu Win7 s vědomím, že už do W10 nepůjdu. Ale zanedlouho se nabídka začala objevovat znovu s ikonou na liště, stále jsem ji odklikával křížkem, až se tomu podařilo v prostřed otevřené banky, mi NB vypnout s drzou hláškou, že je prováděné upgrde na Win 10. Nedává ani upozornění, ani možnost ten proces zastavit. Ztratil jsem hodinu s intalací, licenční podmínky dal odmítmout a znovu vše vrátil zpět na Win 7.
  Díky za tento návod a desítky mě snad již nebudou otravovat.

  Reagovat na komentář

  díky

  diky za pomoc. … vykosteno ze systemu, tak doufam ze uz se to neobjevi …

  Reagovat na komentář

  Okno inovacia za x minut

  Automaticke stahovanie mam zakazane win8.1,Tie KB ktore uvadzate nizsie nemam naistalovane no stale po pusteni asi po 5 min naskoci okno ktore sa neda zrusit inovacia nieje dokoncena odpocitava cas do restartu a iba tlacidlo inovovat teraz je tam tak ho musim stlacit a pocitac sa restartuje a nic sa nestane uz sa hlaska nezobrazuje az dalsieho zapnutia PC a stale dokola.

  Reagovat na komentář

  Opakované nabízení aktualizace na Win 10

  Microsoft Update opakovaně posílá počítačům aktulalizace, a to i když u nich uživatel zvolí „tuto aktualizaci již nenabízet“. Takže pokud máte nastaveno automatické stahování i instalaci aktualizací, prakticky se toho nezbavíte. Jde o tyto aktualizace:
  KB2952664
  KB2990214
  KB3021952
  KB3022345
  KB3031432
  KB3032359
  KB3035583
  KB3044374
  KB3123862

  Reagovat na komentář

  Okno inovacia za x minut

  Ako zrusim okno inovacia za x minut ktore stale naskoci po zapnuti PC.V pc uz nemam nic z win 10.Len ma stale otravuje pretoze nieje moznost zrusit len inovovat treaz potvrdim a pocitac sa restartuje ale nic neinovuje lebo nema co inovovat(odstranene KB3035583,KB2­976978,zlozka $windows.~BT,za­kazana aj ikona dole vpravo.)Dakujem.

  Reagovat na komentář

  Rada pro ty co jim GWX složka nejde smazat

  Pro ty co vám nejde odstranit složka GWX, použijte tento program http://www.stahuj.centrum.cz/…ni/unlocker/

  je to jednoduchy program ktery kdyz nainstalujete, tak pote na jakykoliv program ci slozku kliknete pravym tlacitkem, budete mit v tabulce kouzelnou hulku a u ni napsano Unlocker kdyz na ni kliknete, objevi se vam male okno z první nabídky vyberete smazat a date OK.
  A co ten program vlastne provede? Veskere spustene procesy co nalezi tomu programu nebo slozce vypne a zavre a pokud bude moci tak hned vymaze. Pokud se mi nepodari vse odstranit, objevi se vam zprava ze k vymazani zbytku dojde po restartu systemu. A pote az znovu system restartujete tak uz budete bez onoho programu nebo slozky.

  Reagovat na komentář

  Velké díky

  Děkuji za geniální radu. Dnes v noci se mi sama spustila aktualizace na win 10. Již jednou se mi podařilo zabránit této nechtěné aktualizaci, tentokrát jsem u toho však nebyla. Před nějakou dobou mi totiž microsoft nabídl něco ve stylu „vaše aktualizace na win 10 začne za x hodin. Pokud ji nechcete klikněte na tlačítko ne, jinak bude automaticky spuštěna.“ No a tentokrát jsem toto pop up okno přehlédla. Takže ráno na mě svítila modrá obrazovka a vítejte ve win 10. Myslela jsem, že mě trefí. Na obrazovce bylo též tlačítko Přejít k původnímu nastavení. A pak přišel ten největší stres. Ntb trvalo přes hodinu než se vrátil do původního nastavení a celé se to odehrávalo pouze běžícím kolečkem a pod tím hláškou, že se systém vrací k přechozímu nastavení. Nic víc, nic méně. Už mě pojímala hrůza, že budu muset s ntb běžet za kamarádem IT, aby s tím něco provedl a k tomu mi na stole ležela urgentní práce. No naštěstí po hodině a velké konzultaci s IT kamarádem, který mě průběžně uklidňoval, že toto může trvat i dvě hodiny, ať jsem trpělivá a modlení, aby to dobře dopadlo, protože existovala i varianta, že to prostě nepůjde – co bychom taky od microsoftu chtěli, když se nám takhle cpe samovolně do života, se to podařilo. Úleva nesmírná. Takže hned na to následovala podle zde uvedeného návodu odinstalace zpropadené aktualizace. A Bingo! Děkuji, opravdu děkuji! Bylo to totiž nesmírně otravné, stále být upozorňován na aktualizaci win 10.

  Reagovat na komentář

  Tenhle programek mi funguje

  Tohle mi funguje. Jednoduchej programek bez inslalace, na par klinkuti je klid a umi i smazat naplanovane aktualizace.
  apka: http://ultimateoutsider.com/…ol_panel.exe
  navod v češtině:
  http://somit.cz/…-windows-10/

  Reagovat na komentář

  nefunguje to

  udělal jsem přesně dle návodu a nefungzje to. Po pár dnech je to tam zpět. Teď mi to už dokonce i smo plánuje datu upgrade … zasra… windows, dělají si s námi co se jim zachce!!!!

  Reagovat na komentář

  Printscreen na doplnění...

  Reakce na Lenka K.: … najdete na https://docs.google.com/…0-IBhmw/edit?…

  Reagovat na komentář

  GWX nejde odstranit...

  Díky moc za tento návod, to vyskakující okno s Win10 mi už lezlo na nervy… Postupovala jsem podle zde napsaného, jen v posledním kroku se mi nepodařilo odstranit soubory ze složky GWX. Prý se mám obrátit na TrustedInstaller, abych získala potřebná oprávnění… Cože se to po mně chce? Díky

  Reagovat na komentář

  Díky

  hrozně moc chci poděkovat autorovi tohoto článku protože jsem měla strach , že na tu aktualizaci nechtěně dřív či později kliknu a tak si způsobím nechtěné problémy. Tak snad se mi toho povede zbavit nadobro takže díky moc :-)

  Reagovat na komentář

  skript na odstraneni automatickeho update na Windows 10

  vzhledem k tomu že Microsoft začal instalovat Windows 10 na pc uživatelú automaticky tak pokud chcete zustat na stavajících systémech je nutné provést v počítači určité úpravy. Napsal jsem na tento postup jednoduchou utilitu která stačí pouze spustit a vše nastaví.

  http://blog.ijacek007.cz/…i-windows-10

  Reagovat na komentář

  Nakonec jsem aktualizaci odinstalovat

  Aplikace
  GWX se daá zákaza pouze při spuštění systému, tak jsem rezervaci zrušil a aktualizaci jsem odinstaloval, když se objevila znovu, tak jsem jí skryl do skrytých aktualizací! Nevím jak ma najít zbývající aktualizace které souvisejí s přechodem na nový systém!

  Reagovat na komentář

  Reakce na Jan Pasler: Podtou sloužkou GWX musí být zakázány všechny úlohy! Mě se proces díky tomu vůbec nespustil!

  Reagovat na komentář

  akualizace se odstraňovat nemusí je zyytečně

  Jestli máte windows 7, tak stačí kliknout na nabídku start a do vyhledávacího pole Zadat plánovač úloh, stačí na tuto položku kliknout a otevře se plánovač úloh, je po třeba najít sestup klikněte na to objeví se tyto podsložky GVW A GVX Triges, stačí zakázat úlohy pod složkou GWX! Ikona s nábídkou windows 10 se vůbec neukáže, funguje to skvěle!

  Reagovat na komentář

  Otravná nabídka upgrade na W10

  Toto jsem před několika měsící provedl, ale po posledních naistalovaných aktualizacích pro W8.1 to tam opět skáče.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení