Menu
CHIP Speedtest

Jak se zbavit otravných nabídek na upgrade W10

25.08.2015 21:47 | Karel Kovar
Jak se zbavit otravných nabídek na upgrade W10

Otravuje vás neustále se objevující „úžasná“ nabídka upgradu na Windows 10 zdarma? Poradíme vám, jak se jí zbavit.

I když se nás Microsoft snaží přesvědčit o opaku, celá řada expertů nepovažuje upgrade na Windows 10 za dobrý nápad – přinejmenším do doby, než se vyřeší aféra s jejich čmucháním (http://arstechnica.co.uk/information-technology/2015/08/even-when-told-not-to-windows-10-just-cant-stop-talking-to-microsoft/).

 

Aby vás ale do té doby vyskakovaní okno s nabídkou upgradu nepřivedlo k šílenství, poradíme vám, jak se tohoto otravného prvku zbavit.

1) Nejprve pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [Shift] + [Esc] otevřte správce úloh a zde najděte proces GWX (v některých systémech může být i pod jméne GWXUX), který je zodpovědný za ikonu v systémové liště a neustále se zobrazující okno s nabídkou W10.  Na proces klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte příkaz Ukončit proces. Ikona by měla během několika málo sekund zmizet.

2) Nyní musíte odstranit aktualizaci, která do systému nabídku W10 integrovala. Přejděte do Ovládacích panelů, do sekce Systém a zabezpečení a zde zvolte příkaz Zobrazit nainstalované aktualizace.  Dejte si je seřadit podle názvu a přejděte do sekce Microsoft Windows. Zde klikněte pravým tlačítkem na položku "Aktualizovat pro Microsoft Windows (KB3035583)" a zvolte "Odinstalovat". A ikona zmizí a už se neobjeví ani po restartu. A při příštím updatu ji nezapomeňte skrýt, aby jste si ji znovu nenainstalovali.

3) Nakonec ještě odstraňte data, která už Microsoft na váš disk nahrál – najdete je ve složce C:WindowsSystem32GWX.

 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení