Menu

Je to nejlepší poštovní klient? Tento nástroj je vážnou konkurencí Outlooku a Thunderbirdu

26.06.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Je to nejlepší poštovní klient? Tento nástroj je vážnou konkurencí Outlooku a Thunderbirdu

Je to nejlepší poštovní klient? Tento nástroj je vážnou konkurencí Outlooku a Thunderbirdu | foto: CHIP

První, co většinu uživatelů napadne v souvislosti s e-maily, je pravděpodobně Outlook. Pro poštovního klienta ale existuje několik vynikajících alternativ. Jedním z nich, který už po mnoho let má spoustu příznivců, je eM Client.

Nyní byla uvolněna verze 8.0 tohoto profesionálního nástroje a nabízí celou řadu nových funkcí.
Většina uživatelů dnes také čte poštu prostřednictvím webových prohlížečů, zde se stal průkopníkem Gmail. Lokálně nainstalované klienty poštovních aplikací je ale v některých ohledech těžké překonat: často totiž nabízí mnohem více funkcí. V této oblasti je oblíbená řada aplikací MS Outlook, ale eM klient se těší také poměrně velké pozornosti uživatelů. Je to proto, že žádný jiný poštovní program nemá tak širokou nabídku funkcí.

Populární poštovní klient nyní získal hlavní aktualizaci a je k dispozici ve verzi 8. Ve své výbavě má stále oblíbenější funkci pozastavení e-mailů po dobu několika hodin. To ale není zdaleka vše, co nová verze přináší.

Stáhněte si: eM Client

emclient-logo

eM Client 8.0 Final

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná alternativa Thunderbirdu nabízí sofistikovanou synchronizaci Gmailu a rozsáhlé funkce chatu.

Stáhněte si

 

Výhody
import dat usnadní přechod
Nevýhody
bezplatná verze je omezena pouze na dva účty

eM Client: přehledný program s mnoha triky

emclient1

Program zaujme svým přehledným, uživatelsky vstřícným rozhraním.

Ve verzi 8 je možné propojit soubory v cloudu a není tedy nutné zatěžovat mailserver velkými objemy dat. Poštu lze nyní sledovat a mazat prostřednictvím připomenutí. Výrobce také kompletně přepracoval funkci kalendáře, události mají optimalizovaný design, ve kterém lze zobrazit více informací. Byla vylepšena funkce notifikací, práce s přílohami a propojení s IMAP a Exchange. Šifrování PGP je nyní výrazně jednodušší.

V zásadě je eM Client vybaven funkcemi, které vždy překvapí jasným rozhraním: tím o mnoho předčí konkurenci, jako Outlook nebo Thunderbird. Ve své výbavě má vše od integrovaných poznámek, přes funkce chatu až po optimalizaci pro ovládání přes dotykový displej. Klient má navíc funkci zálohování. Do uživatelského rozhraní lze umístit oblíbené widgety, každý uživatel si tak pracovní plochu může upravit podle svého.

Pokud chcete v aplikaci používat více než dva účty, nebo potřebujete pokročilé funkce, jako například odložení e-mailů, musíte sáhnout po placené verzi programu. Na rozdíl od mnoha jiných služeb má verze Pro jednu hlavní výhodu: nemusíte se příhlásit k odběru pravidelného předplatného, ale lze zakoupit funkce Pro jednorázovou platbou. Verze Pro stojí 899 Kč, uživatelé verze 7 mohou upgradovat na verzi 8 za 534,95 Kč.

Lepší než Outlook?

V některých ohledech eM Client překonává Outlook. Poštovní schránky i kalendáře jsou mnohem přehlednější, než v aplikaci Outlook pro Windows. Zapomenout nemůžeme ani na doplňkové funkce. Nevýhodou je, že za verzi Pro, kterou potřebujete už od tří účtů výše, zaplatíte 899 Kč.

Pokud už tedy používáte kancelářskou sadu obsahující Outlook, nebo jste odběrateli služby Microsoft 365, je vhodné i nadále zůstat u Outlooku. Pokud však hledáte poštovního klienta pro jeden až dva účty, nebo disponujete rozpočtem pro placeného klienta, určitě je eM Client vážným konkurentem.

mohlo by vás také zajímat: webová aplikace Outlooku dostane novou funkci plánování termínů odesílání mailů

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  IOS

  Byť pěkný klient , ale bohužel není aplikace pro iOS. Takže pro spoustu uživatelů velmi velká překážka.

  Reagovat na komentář

  Jako freeware "na doma" slušný.

  eM Client používám již dlouho. Celkem mi vyhovuje – pro domácí použití. Pro firemní použití jej ale – z bezpečnostních důvodů,rozhodně nemohu doporučit.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.