Menu

Microsoft Outlook: webová verze získá novou funkci pro odesílání e-mailů

26.06.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft Outlook: webová verze získá novou funkci pro odesílání e-mailů

Microsoft Outlook: webová verze získá novou funkci pro odesílání e-mailů | foto: CHIP

Uživatelé aplikace Outlook se mohou těšit na novinku ve  webové verzi poštovního programu. Namísto přímého odeslání každé zprávy bude možné nastavit požadovaný termín a nechat poštu odeslat později.

Každý den jsou po celém světě rozesílány miliony e-mailů. Jeden z nejrozšířenějších poštovních programů, který s tímto úkolem pomáhá, je Microsoft Outlook. Není se čemu divit, na většině PC běží operační systém Windows, takže uživatelé zpravidla sáhnou po řešení od jednoho výrobce. Existuje však problém, který může mnoho uživatelů Outlooku otrávit. Přestože desktopová aplikace už nabízí celou řadu skvělých funkcí, webová verze za ní stále zaostává.

Jak si ale všiml portál MSPowerUser, Microsoft nyní přidává jednu z dlouho očekávaných funkcí a rozšířil možnosti webové verze Outlooku. Nejde sice o žádnou revoluční změnu, ale pro mnoho uživatelů jistě půjde o velmi vítané rozšíření. Webová verze nyní umožňuje nastavit čas odesílání e-mailů. Doposud musela být každá zpráva přímo odeslána, nebo uložena – to pro případ pozdějšího odeslání.

Ke stažení: Outlook na smartphonu

 

outlookweb-logo

Outlook Web App

CHIP hodnotí Dobrý

S aplikací „Outlook Web App“ od společnosti Microsoft můžete přijímat, číst a psát své e-maily v prohlížeči. Máte také přístup ke kontaktům a schůzkám.

Stáhněte si
outlookapk-logo

Microsoft Outlook APK - Android App 4.1.1

CHIP hodnotí Dobrý

Microsoft Outlook je k dispozici také pro zařízení Android. Je možné jej instalovat pomocí balíku APK.

Stáhněte si

Jak naplánovat odeslání e-mailu v Outlooku

Postup pro plánování pozdějšího odesílání e-mailů ve webové aplikaci Outlook je velmi jednoduchý. Jakmile máte připravený e-mail k odeslání, neklikejte na tlačítko "Poslat", ale všimněte si malého symbolu šipky, integrovaného do tlačítka. Pokud na něj kliknete, rozbalí se vám mini nabídka, kde můžete zvolit položku "Poslat později". V zobrazeném kalendáři pak lze vybrat den a určit čas, kdy bude e-mail odeslán.

Všechny e-maily, které jste vytvořili, ale ještě neodeslali, najdete ve složce "Koncepty". Můžete se k nim kdykoliv vrátit a dle potřeby upravit – něco přidat nebo odstranit, upravit datum odeslání apod. Nová funkce bude nyní k dispozici pro webovou verzi Outlooku. Nepotřebujete beta verzi, ani testovací účet. Podobné služby Microsoft zpravidla zavádí postupně, je tedy možné, že nebude pro všechny účty viditelná okamžitě.

mohlo by vás také zajímat: pro whatsapp se připravují nové funkce, uživatelé se mohou začít těšit

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.