Menu
CHIP Speedtest

Jednoduché a elegantní prostředí iPhonu: zajímavá aplikace přináší funkci iOS na Android

14.07.2020 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jednoduché a elegantní prostředí iPhonu: zajímavá aplikace přináší funkci iOS na Android

Systém iOS boduje u mnoha uživatelů díky svému elegantnímu a promyšlenému designu. Zvlášť oblíbené je Ovládací centrum, které jednoduše integruje různá nastavení.

Prvním výrobcem ze světa Androidu, který provedl v této oblasti vylepšení a Ovládací centrum integroval do stavové lišty, je Xiaomi. Výsledkem snahy jednoho z fanoušků je aplikace Mi Control Center, která přináší oblíbenou funkci ze světa iOS všem uživatelům Androidu.

Android se neproslavil zrovna díky svému příjemnému uživatelskému rozhraní. V tomto ohledu si každý výrobce spíš vaří svou vlastní polévku a snaží se zaujmout uživatele nabízeným řešením. Mezi jednotlivými verzemi Androidu tak často existují velké rozdíly. U společnosti Apple je to ale jiné: zde jsou už uživatelé mnoha verzí spokojeni se stylovým rozhraním, ve kterém je snadná orientace.

Toho si také všimli někteří výrobci Androidu. Například uživatelé smartphonu Xiaomi mohou cítit velkou příbuznost s iOS. Oblíbená funkce Apple je nyní skryta ve stavovém řádku zařízení Xiaomi. Majitelé jiných značek, jako například Samsung, se ale musejí bez funkce podobné elegantnímu Ovládacímu centru obejít. Jeden z vývojářů ale Mi Control Center přepracoval, aby jej mohli používat všichni uživatelé Androidu.

Stáhněte si: Mi Control Center

micontrolcenter-logo

Mi Control Center - Aplikace pro Android 3.6.5

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S bezplatnou aplikací „Mi Control Center“ můžete povýšit stavový řádek v Androidu na kompletní ovládací centrum.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduché nastavení
bohaté možnosti personalizace

Mi Control Center: jednoduché povýšení stavové lišty v Androidu

micontrolcenter1

Díky rozšíření stavové lišty může Android získat oblíbenou funkcionalitu ze světa iOS.

Ovládací centrum je pro telefony iPhone skutečně všestranným rozhraním. Ať už jde o mobilní data, nastavení jasu nebo hudby, vše lze prostřednictvím elegantního panelu nastavit. Uživatelé Androidu obvykle ve stavovém řádku najdou zúženou verzi. Zpravidla jde o řadu kulatých tlačítek, která nejsou vzhledem ke svému stylu ani příliš povedenému designu nijak zvlášť zajímavá.

Bezplatná aplikace Mi Control Center uživatelům zprostředkuje vlastní ovládací centrum ve stavovém řádku, které nejen silně připomíná protějšek od Apple, ale především rozhraní Xiaomi MIUI 12. V souladu s touto filozofií jsou oddělena oznámení a nastavení. Přejetím prstem (swipe) po levé straně obrazovky uvidíte budoucí oznámení, vpravo se nachází Ovládací centrum s nastaveními a doplňky. Pokud však dáváte přednost klasickému rozhraní Android, které nastavení a oznámení kombinuje, lze jej vybrat také.

Chvályhodná je možnost četných nastavení, která lze také použít zdarma. Podle potřeby lze měnit nejen vzhled a rozvržení ovládacích prvků, ale i konfigurovat gesta a zobrazené možnosti. Super možnost je, že v případě potřeby si uživatelé mohou v ovládacím centru aktivovat modul, který zobrazuje čerpání mobilních dat, a v případě blížícího se vyčerpání limitu také varuje.

Skutečný upgrade

Každý, kdo používá smartphone Samsung a je přitom designový nadšenec, musí v mnohém slevit. Spousta výrobců různých verzí Androidu zrovna neboduje elegantními uživatelskými rozhraními: zde Apple jednoduše vyhrává na plné čáře a je v mnohém vepředu. Potěšitelné je, že výrobci jako Xiaomi se snaží některé dobré věci ze světa Apple přenést a jsou tak dobrým příkladem pro Android. Ovládací centrum MIUI je nejen opticky zdařilé, ale díky mnoha rozšířením tvoří také praktický doplněk domovské obrazovky.

mohlo by vás také zajímat: Androidu 11 se dočkáme v září – u kterých smartphonů update proběhne jako první


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení