Menu

Ještě dříve, než WhatsApp? Konkurent pracuje na funkci podpory více zařízení

05.11.2020 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Ještě dříve, než WhatsApp? Konkurent pracuje na funkci podpory více zařízení

Ještě dříve, než WhatsApp? Konkurent pracuje na funkci podpory více zařízení | foto: Foter.com/Christoph Scholz

WhatsApp je stále zdaleka nejpopulárnějším messengerem. Z důvodu ochrany dat ale stále více uživatelů sahá po alternativách. Jednou a dobrou z nich je aplikace Threema, která už brzy představí funkci, na kterou uživatelé WhatsAppu čekají už dlouho.

Pro mnoho uživatelů je už léta dobrou a bezpečnou alternativou v oblasti komunikátorů Threema. Vývojáři aplikace nyní už nějaký čas pracují na funkci, která je také u WhatsApp už delší dobu na pořadu dne: podpoře pro více zařízení. Znamená to, že uživatelé už by nebyli limitováni provozem komunikátoru například pouze na smartphonu, ale mohli by stejný účet používat i na další technice.

Threema nyní na svém blogu oznámila, že její uživatelé se mohou těšit na možnost provozu na více zařízeních "v průběhu příštího roku".

Threema: používání na více zařízeních ztěžuje ochrana dat

threem1

Vývojáři chtějí do komunikátoru integrovat funkci podpory více zařízení se zachováním bezpečné ochrany dat. | Zdroj: Foter.com/Tim Reckmann

Podle informací v blogovém příspěvku společnosti Threema by implementace funkce používání účtů na smartphonech, tabletech, noteboocích a podobných zařízeních mohla být "relativně snadno implementovatelná". Spolu s požadavky Threemy na zabezpečení a ochranu dat to ale představuje velkou výzvu.

Jedním ze základních předpokladů použití s ohledem na zachování dostatečné ochrany dat při komunikaci je spojení několika zařízení do jediného komunikačního bodu. K tomu se využívá ID uživatele Threemy, ke kterému se váže kryptografický klíč. Při kombinaci několika zařízení bude ale komplikované spárování ID jednotlivého zařízení se serverem.

Threema v blogovém příspěvku uvádí, že před zveřejněním funkce pro podporu více zařízení bude ještě muset překonat různé překážky. Bude zajímavé sledovat, zda se jí podaří tuto funkci integrovat rychleji, než WhatsApp.

Stáhněte si: Threema

threema-logo

Threema – aplikace pro Android

CHIP hodnotí Velmi dobrá

S pomocí komunikační platformy Threema můžete díky šifrování bezpečně komunikovat se svými kolegy a přáteli.

Stáhněte si

 

Výhody
zaměření na bezpečnost a ochranu osobního prostoru
podporuje textové a hlasové zprávy, volání a sdílení obrázků, videa a polohy
zachování anonymity

mohlo by vás také zajímat: whatsapp až na čtyřech zařízeních – nová funkce je skoro na spadnutí

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.