Menu

WhatsApp až na čtyřech zařízeních: dlouho očekávaná funkce je už na spadnutí

22.09.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp až na čtyřech zařízeních: dlouho očekávaná funkce je už na spadnutí

WhatsApp až na čtyřech zařízeních: dlouho očekávaná funkce je už na spadnutí | foto: Christian Wiediger/Unsplash

Uživatelé WhatsApp se mohou v blízké budoucnosti těšit na novou funkci: vývoj podpory provozu na více zařízeních už je v tak pokročilém stavu, že bude brzy k dispozici v beta verzi.

Už nějakou dobu není tajemstvím, že WhatsApp připravuje funkci, která uživatelům umožní provozovat svůj účet na více různých zařízeních. Doposud to nebylo možné, protože při registraci na novém zařízení jste automaticky odhlášeni ze stávajícího. Při každé nové aktivaci musí také proběhnout nové ověření.

Doposud lze provozovat WhatsApp na dvou zařízeních současně pouze v kombinaci smartphonu a PC (prostřednictvím webové aplikace). Hlavní zařízení ale musí zůstat připojeno k internetu.

Stáhněte si: WhatsApp beta pro Android

whatsapp-logo

WhatsApp Beta - Aplikace pro Android 2.20.200.12

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S oficiálním WhatsApp Beta pro Android si můžete vyzkoušet nejnovější funkce messengeru, které budou uvolňovány v průběhu několika následujících týdnů. WhatsApp zpřístupnil nový update přes Google Play Beta Program.

Stáhněte si
whatsapp-logo

WhatsApp Messenger APK - Android App 2.20.200.12 Beta

CHIP hodnotí Velmi dorý

Nejnovější beta verze ve formě souboru APK.

Stáhněte si

Používání WhatsApp na více zařízeních: nové poznatky o praktické funkci.

whatsapp41

Snímek obrazovky ukazuje, jak vypadá nabídka pro více zařízení v beta verzi. | Zdroj: WABetaInfo

V předběžné verzi messengeru objevili datoví analytici z WABetaInfo nové informace o připravované funkci. V navigaci je místo položky WhatsApp Web nová karta s názvem "Linked Devices" (propojená zařízení). Zde uživatelé uvidí, která zařízení jsou k příslušnému účtu připojena a v případě potřeby nežádoucí připojení odebrat. Tato nová položka naznačuje, že uživatelé budou moci brzy používat stejný účet WhatsApp až na čtyřech zařízeních. Například na dalším smartphonu nebo tabletu.

Podle datových analytiků je nová funkce WhatsAppu v závěrečných přípravách před vydáním beta verze. Pokud jste si nainstalovali beta verzi WhatsApp, bude možné si novou funkci brzy vyzkoušet. Na kdy se plánuje uvolnění finální verze pro všechny uživatele zatím ale jasné není.

Aby bylo možné používat WhatsApp na několika mobilních zařízeních, podle dalších informací bude nejprve nutné zkopírovat historii chatu. To bude pravděpodobně fungovat pouze na Wi-Fi, a to z důvodu přenášení velkého množství dat. Po ukončení kopírování by to mělo fungovat. Důležité je také vědět, že nové zprávy chatu se poté synchronizují. Všechny konverzace tak bude možné číst kromě smartphonu také na všech dalších zařízeních, na kterých uživatelé budou WhatsApp používat. Pokud si také aktivují bezpečnostní upozornění, budou vždy informováni, pokud je účet WhatsApp použit na jiném zařízení nebo je některé z nich odebráno.

Stále ani není jasné, zda půjde jeden účet používat na hardwaru s Androidem a iOS. Vypadá to, že se na této možnosti pracuje.

WhatsApp: speciální aplikace pro iPad je na cestě

whatsapp42

Kdy přesně bude možné použít jeden účet WhatsApp na více zařízeních se zatím neví. | Zdroj: WABetaInfo

V této souvislosti WhatsApp už také nějakou dobu pracuje na aplikaci pro Apple iPad. Ta by se měla objevit ve chvíli, jakmile bude k dispozici funkce pro více zařízení. WABetaInfo k tomu zveřejnil první snímky už v loňském roce.

Kromě nových možností propojení na více zařízeních byla také odhalena komplexnější funkce vyhledávání. Ta umožňuje vyhledávat i podle charakteru obsahu zpráv, například dokumenty, odkazy nebo videa.

mohlo by vás také zajímat: oblíbený komunikátor whatsapp získá praktický přehled využití paměti

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.