Menu
CHIP Speedtest

WhatsApp: messenger získá praktický přehled využití paměti

28.08.2020 07:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp: messenger získá praktický přehled využití paměti

U WhatsApp se pracuje na nové funkci, která uživatelům usnadní a urychlí vyhledávání a následné mazání souborů, které přijali nebo odeslali v chatu. Zobrazí se ty, které zabírají nejvíc paměti, a půjde je přímo vymazat.

Skutečnost, že WhatsApp pracuje na vylepšeném uživatelském rozhraní pro vyhledávání odeslaných a přijatých souborů, je už po několik měsíců veřejným tajemstvím. Nyní se objevily nové informace o vylepšené práci s pamětí v messengeru. Dobře informovaný blog WABetaInfo nabízí nejnovější poznatky.

Pokud na zařízeních s Androidem otevřete v nabídce nastavení WhatsApp položky "Využití souborů a paměti" a "Využití paměti", jsou prozatím uvedeny pouze jednotlivé kontakty a skupinové chaty. Uvidíte zde, kolik zpráv, obrázků, videí atd. bylo celkem odesláno – v každém chatu také můžete uvolnit paměťovou kapacitu.

V budoucnu WhatsApp poskytne svým uživatelům daleko více informací a možností: lišta v horní části obrazovky by měla brzy ukazovat, kolik místa na smartphonu zabírají soubory ve WhatsApp.

WhatsApp: jak by mohlo nové zobrazení o využití paměťové kapacity vypadat

whatsappmemory-10

S novým přehledným zobrazením o využití paměti by mělo být mnohem jednodušší vyčistit datové smetí z vašeho smartphonu.

Za účelem co nejrychlejšího a nejefektivnějšího uvolnění úložného prostoru v paměti smartphonu se v přehledu úložiště WhatsApp zobrazí soubory s velkou datovou kapacitou, které byly prostřednictvím aplikace odeslány či přijaty. Ty pak mohou být odstraněny přímo z uživatelského rozhraní.

Jako obvykle jsou níže vidět jednotlivé i skupinové chaty, na každý z nich lze kliknout a samostatně zobrazit. Zde také můžete snadno vymazat všechny soubory a zprávy z konkrétní konverzace.

Prozatí nelze nové rozhraní s informacemi o velikostech uložených souborů nalézt ani ve standardních verzích pro iOS nebo Android, ani v některé z beta verzí. Server WABetaInfo má pouze snímek obrazovky této funkce. Plánuje se začlenění do verzí pro oba velké mobilní systémy, zatím ale není známý ani termín uvolnění této funkce v beta verzi. Je docela možné, že se ještě v tomto novém přehledu využití paměťové kapacity smartphonu WhatsAppem některé věci změní. A to jak z pohledu designu, tak i funkčnosti.

mohlo by vás také zajímat: pro whatsapp se připravuje funkce mizícího obsahu


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.