Menu

Ještě týdny po vypnutí podpory: nezáplatovaná Windows 7 běží na každém čtvrtém počítači

03.03.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Ještě týdny po vypnutí podpory: nezáplatovaná Windows 7 běží na každém čtvrtém počítači

Ještě týdny po vypnutí podpory: nezáplatovaná Windows 7 běží na každém čtvrtém počítači | foto: CHIP

V této souvislosti se nyní podobných útoků obávají bezpečnostní experti ze společnosti ESET. Slabiny systému, které už nebudou v budoucnu opravovány, by mohly usnadnit kybernetické útoky. Vysoce pravděpodobně už vývojáři malwaru mají škodlivé kódy pro známé chyby zabezpečení Windows naprogramované. Experti se obávají, že zločinci jen čekají na zneužití zranitelných míst v systému Windows 7, která už nejsou záplatovaná. Stále vysoký počet jejich aktivních uživatelů slibuje tučnou kořist.

Update na Windows 10

Pomocí nástroje Windows 10 Update Assistent mohou uživatelé Windows 7 přejít na aktuální Windows 10. Nástroj zkontroluje, zda je váš systém vhodný pro moderní operační systém Microsoftu a poté stáhne Windows 10 na pozadí. Následně se spustí instalační proces, v průběhu kterého dojde k několika restartům.

Windows 10 můžete také nainstalovat přímo do svého systému. Pro tento případ je vhodným pomocníkem Microsoft Media Creation Tool.

updateassistant-logo

Windows 10 Update Assistent

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S pomocí nástroje updatujete svůj počítač na nejnovější verzi Windows 10 "Listopadový update 2019".

Stáhněte si
mediacreationtool-logo

Nástroj pro vytváření médií pro Windows 10

CHIP hodnotí Velmi dobrý

„Media Creation Tool“ od společnosti Microsoft umožňuje stahování a instalaci systému Windows 10 včetně nejnovější aktualizace z listopadu 2019.

Stáhněte si

Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení