Menu

Kamera do auta ve zpětném zrcátku

08.11.2018 15:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Kamera do auta ve zpětném zrcátku

Kamera do auta ve zpětném zrcátku | foto: CHIP

Nová vlajková loď mezi palubními kamerami značky CEL-TEC se jmenuje zrcátku M10 DUAL GPS Premium. Nabízí bohatou výbavu a funkce, jako je GPS modul, bezpečnostního asistenta hlídajícího jízdní pruhy, dotykový IPS displej, zadní AHD kameru, noční záznam a podporou až 128GB microSD karet.

Celá odrazová plocha zrcátka slouží zároveň jako velký 9,88" dotykový IPS displej o rozlišení 400 x 1600 bodů, pomocí kterého lze nastavovat funkce, prohlížet pořízené záznamy, sledovat obraz ze zadní kamery např. při couvání, kdy se obraz automaticky přepne právě na zadní kameru. Na displeji je možné sledovat také obraz pouze z přední kamery a nastavovat její vertikální úhel záběru. Další možností je takzvaný režim jízdy, kdy je zobrazena aktuální rychlost podle GPS a hlídaní jízdních pruhů. V tomto režimu plní obrazovka funkci zrcátka. Displej lze zcela vypnout a zařízení tak slouží sloužit jako plnohodnotné zpětné zrcátko.

Přední HD kamera (1296P) je umístěna přímo v zrcátku, kloubové upevnění a horizontální posun umožňuje její nastavení. Vertikální záběr je pak možné doladit pomocí displeje. Úhel záběru je 140° a světelností objektivu F2.2. Přední kameru doplňuje vodotěsná zadní AHD kamera s rozlišením HD, úhlem záběru 140° a citlivostí F2.0. Zadní kamera lze kromě zaznamenávání dění za vozidlem během jízdy využit také jako couvacího asistenta. Kamera má také g-senzor, který reaguje na prudký pohyb. Pokud senzor takový pohyb zaznamená, uzamkne právě probíhající záznam proti přepsání.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Šmejd

    Stoji upně za piču. Jednou jsem to reklamoval z hlediska skripnuteho dratku zadni kamery, nijak zasadniho ale k plne disfunkci. To ale neni to hlavni, cela kamča nema baterii ktera by šla jakkoli nabít na solidni dobu. Prakticky vzdy ji musite mit v zapalovani absolutne k nicemu. To hlavni ale je rušivé samo zapínání během jízdy. V noci velmi špatné. Neumí držet nastavený mód pohledu jen do vypnutí a to i kolikrát samo vybírá a mixuje. Ikdyž nahrává všechny pohledy bez ohledu na monitor výstupu je to rušící element do auta při jízdě. Jednoho dne jsem zastavil a kameru jsem rozbil. Fotky mohu i s účtem komukoli doložit. Je to šunt a za tím si stojím. enodecz@email.cz

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení