Menu

Kompakty pro outdoorové aktivity

14.02.2011 08:53 | Redakce Chip + Přidat komentář
Kompakty pro outdoorové aktivity

Kompakty pro outdoorové aktivity | foto: CHIP

Společnost Pentax má v nabídce dva nové odolné fotoaparáty označené Optio WG1 a Optio WG1-GPS. Jsou vhodné pro různé outdoorové aktivity, můžete se s nimi ponořit až do hloubky 10 metrů, vydrží volný pád z výšky 1,5 metrů a odolají tlaku váhy až do 100 kg.

Fotoaparáty také snesou extrémní teploty až do -10°C. Model OPTIO WG1 GPS má vestavenou navigaci, takže je schopen k snímkům přidat i zeměpisnou polohu (šířka/délka). Po návratu domů tak budete schopni snadno umístit vaše snímky do mapy (Google Earth, FlickR, Picasa…).
Oba fotoaparáty mají tělo ze slitiny hliníku, jsou vybaveny 14 megapixelovým  CCD  senzorem, širokoúhlým objektivem s 5x zoomem a 2,7 palcovým LCD displejem s rozlišením 230 000 bodů. Jsou schopné natáčet i HD video (1280 x 720 pixelů) při frekvenci 30 snímků za sekundu. Doporučená cena je 6900 Kč s DPH za Optio WG-1 a 7600 Kč s DPH za Optio WG-1 GPS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení