Menu

Konec podpory WhatsAppu: na starších modelech iPhonů oblíbený komunikátor už brzy nepoběží

08.09.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konec podpory WhatsAppu: na starších modelech iPhonů oblíbený komunikátor už brzy nepoběží

Konec podpory WhatsAppu: na starších modelech iPhonů oblíbený komunikátor už brzy nepoběží | foto: Jeremy Bezanger/Unsplash

Mnoho uživatelů iPhonů se brzy bude muset obejít bez aplikace WhatsApp. Na konci října bude ukončena podpora oblíbené komunikační platformy pro starší verze iOS. Které to budou?

Aplikace WhatsApp je mezi uživateli chytrých telefonů už řadu let zdaleka nejoblíbenějším komunikátorem. Její podpora ze strany poskytovatele je pro velkou část uživatelů důležitá především proto, aby mohli zůstat v kontaktu s přáteli, rodinnými příslušníky, případně pracovními kolegy.

Vývojáři na informační stránce upozorňují na skutečnost, že WhatsApp už brzy nebude fungovat na iPhonech s iOS 10 a 11. Podpora těchto starších verzí operačních systémů skončí 24. října 2022. Poté uživatelé budou muset mít instalovaný alespoň iOS 12. Týká se to především modelů iPhone 5 a 5C, pro které podpora WhatsAppu skončí. Na tyto typy už totiž nelze iOS 12 instalovat.

V budoucnu WhatsApp poběží pouze na iPhonech s iOS 12 a vyšším

Uživatelé, kterých se to týká, už nějakou dobu dostávají od WhatsAppu oznámení, že podpora komunikátoru bude brzy ukončena. Uživatelé, kteří v současnosti stále používají iPhone 5 nebo 5C a nechtějí se do budoucna bez WhatsAppu obejít, budou od konce října pravděpodobně muset přemýšlet o novém iPhonu.

Podobně to mají i uživatelé Androidu. Smartphony s Androidem starším, než je verze 4.1, už nejsou WhatsAppem podporovány od listopadu loňského roku. Počet uživatelů, kterých se to týká, ale není nijak kritický. Zmíněná verze, které se to týká, se objevila skoro přesně před deseti lety.

Zdroj: Centrum nápovědy WhatsAppu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení