Menu

Konec se starou technologií: Samsung do konce roku končí s LCD

02.04.2020 10:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konec se starou technologií: Samsung do konce roku končí s LCD

Konec se starou technologií: Samsung do konce roku končí s LCD | foto: CHIP

Na konci roku Samsung přestane vyrábět LCD panely. Při výrobě televizorů místo toho technologická skupina spoléhá na moderní technologie.

Do konce roku Samsung přestane vyrábět v Jižní Koreji a Číně klasické LCD panely. O tomto záměru technologického giganta jsme se už zmiňovali, nyní je tedy potvrzeno, že Samsung se chce do budoucna více zaměřit na další vývoj TV technologií. O ukončení výroby LCD v úterý informovala dceřiná společnost Samsung Display.

Samsung sází na nové TV technologie

samsung1

Koncem roku Samsung přestane vyrábět LCD televizory.

Výrobce se chce v budoucnu soustředit na technologii kvantových bodů (Quantum Dots, QD). Obrazovky s touto technologií jsou v podstatě také LCD displeje, ale mají další tenkou vrstvu, která má zlepšit podání barev a pracovat s modrým namísto bílého LED pozadí.

čtěte také: televizory s qled technologií budou levnější

Ukončení výroby klasických LCD panelů byl u Samsung Display patrný už od loňského podzimu. Lídr v oblasti smartphonů v říjnu oznámil, že investuje 13,1 bilionu wonů (ca 9,8 miliard EUR) pro podporu dlouhodobého vývoje a výroby technologie kvantových bodů. Společnost Samsung zároveň vyrábí displeje s technologií OLED pro vlastní chytré telefony, ale také například pro smartphony iPhone od Apple.

mohlo by vás také zajímat: TOP 10 srovnávací test televizorů nad 60 palců

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení