Menu
CHIP Speedtest

Konkurenční boj se vyostřuje: Slack podal stížnost na Microsoft

24.07.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konkurenční boj se vyostřuje: Slack podal stížnost na Microsoft

Konkurenční boj se vyostřuje: Slack podal stížnost na Microsoft | foto: CHIP

Softwarová firma Slack podala stížnost kvůli nekalé soutěži proti Microsoftu. Důvodem je spojení dvou služeb společnosti Microsoft, které znevýhodňuje ostatní služby v této oblasti. Microsoft mezitím vše komentoval.

Komunikačná služba pro týmovou a kancelářskou spolupráci, Slack, obviňuje Microsoft z nekalé soutěže u Evropské komise. Slack ve středu kritizoval postup Microsoftu, který údajně protiprávně spojuje Teams s kancelářskou sadou Office. Slalck se cítí znevýhodněný a z toho důvodu poslal do Bruselu stížnost. "Domníváme se, že Microsoft k tomuto kroku přistoupil z toho důvodu, že považuje Slack za existenční hrozbu," uvedl v průběhu videokonference hlavní právní poradce, David Schellhase.

Slack podal stížnost v Bruselu, namísto USA jako domácího trhu obou společností z toho důvodu, že komise prosazuje svůj závazek jednotných pravidel pro všechny a má ochotu nalézt kreativní řešení. Slack chce, aby se Microsoft Teams prodávaly samostatně a za odpovídající cenu.

Stížnost Slacku: jak reaguje Microsoft?

slackmicrosoft1

Už v případě integrace Internet Exploreru do Windows měl Microsoft problémy. Uvidíme, zda Slack bude se svou stížností úspěšný.

Microsoft odpověděl, že Teams dosahovaly v průběhu koronavirové krize rekordních čísel, zatímco Slack trpěl nedostatkem zájmu o videokonference. Microsoft chtěl zákazníkům nabídnout mnoho různých způsobů získání a použití produktu Teams. Všechny otázky komise budou zodpovězeny.

Slack kritizoval, že Microsoft se vrátil ke starým vzorcům chování a odkazoval se při tom na dřívější antimonopolní řízení, která se týkala sdružování webového prohlížeče Internet Explorer a operačního systému Windows. Kvůli obvinění před dvaceti lety byl Microsoft téměř rozdrcen a od té doby byl v otázkách nekalé soutěže velmi opatrný.

Slack a Teams nabízejí chaty a audio i video komunikace v pracovních týmech. Šéf Slacku, Stewart Butterfield, slučování Teams s Office kritizoval už dříve.

Obrázek v záhlaví: Pixabay

mohlo by vás také zajímat: google útočí na microsoft teams, připravuje velké změny pro Gmail

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.