Menu

Google útočí na Microsoft Teams: připravuje velké inovace pro Gmail

17.07.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google útočí na Microsoft Teams: připravuje velké inovace pro Gmail

Google útočí na Microsoft Teams: připravuje velké inovace pro Gmail | foto: CHIP

Vyšší aktivity z domácích kanceláří přispěly k boomu Microsoft Teams. Google zakládá k protiútoku a rozšiřuje svou poštovní službu Gmail o mnoho nových funkcí pro efektivní spolupráci přes internet.

Práce v domácí kanceláři představuje pro mnoho lidí po celém světě nemalé výzvy – ať už z hlediska změny pracovních návyků, tak přesunutí spousty činností do online prostředí. Centrálním kontaktním místem pro komunikaci s kolegy z domácího prostředí je zpravidla e-mail. Proto Google pracuje na nových funkcích pro Gmail, které by měly ušetřit zbytečné střídání oken a slibují méně vyrušování v každodenní činnosti. Mohou však tyto inovace konkurovat Teams od Microsoftu?

Webová aplikace: Gmail

gmail-logo

Gmail (dříve Google Mail)

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Díky online službě Gmail máte přístup ke svým e-mailům odkudkoliv.

Stáhněte si

Gmail: společná práce na dokumentech

gmail1

Brzy budete moci spolupracovat na dokumentech přímo v Gmailu.

V plánované aktualizaci Gmailu bude možné spolupracovat na dokumentech, aniž byste opustili rozhraní Gmailu. Doposud bylo nutné přepnout na Google Disk a otevřít příslušné soubory, v budoucnu postačí kliknout na kartu Soubory a okamžitě najdete všechny důležité dokumenty. Tam také můžete zadávat úkoly a určit zpracovatele.

Během práce na dokumentech můžete v Gmailu také s kolegy chatovat. Stejně jako u Microsoft Teams mohou být za tímto účelem vytvářeny různé skupiny.

Další nástroje pro domácí kancelář

slack-logo

Slack 4.7.0

CHIP hodnotí Dobrý

Týmový komunikační nástroj se spoustou funkcí.

Stáhněte si
discord-logo

Discord 07.2020

CHIP hodnotí Dobrý

All-in-one software pro hlasový a textový chat Discord má ambici konkurovat Teamspeaku a Skype a v současnosti je jednou z nejdůležitějších platforem pro hráče.

Stáhněte si
Výhody
hladký přenos obrazovky
použitelný přímo v prohlížeči

Gmail: funkce pro chat a vylepšené vyhledávání

gmail2

V chatu lze vytvářet nové úkoly pro celé skupiny.

Při týmové spolupráci s kolegy je e-mailová komunikace často příliš pomalá a zbytečně formální. V budoucnu bude možné v Gmailu s ostatními uživateli chatovat, a to ať už jednotlivě, tak v jakékoliv skupině. Lze také pozvat externí spolupracovníky, což poslouží rychlé a efektivní komunikaci.

Protože se i v chatu vyměňují důležité informace, Google rozšiřuje vyhledávací funkci Gmailu z e-mailů na celou chatovací oblast. Budete tedy moci filtrovat a vyhledávat klíčová slova, která byla použita v individuálním nebo skupinovém chatu. Pokud to budete chtít provést, stačí pod vyhledávacím boxem přepnout mezi "E-mailem" a "Chatem". Tímto způsobem pak lze požadované informace vyhledávat v obou oblastech.

Ideální pro malé týmy

Nové funkce Gmailu budou uvolněny v příštích několika týdnech a jsou velkým krokem k vyšší efektivitě z prostředí domácích pracovišť. Inovace budou přínosem především pro soukromé osoby, malé firmy a agentury, pro které bude Gmail znamenat z hlediska nákladů efektivní a výhodné řešení.

mohlo by vás také zajímat: oznámeno uvolňování funkcí – whatsapp získává hned čtyři novinky

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.