Menu

Oznámeno uvolňování funkcí: WhatsApp získává hned čtyři novinky

10.07.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Oznámeno uvolňování funkcí: WhatsApp získává hned čtyři novinky

Oznámeno uvolňování funkcí: WhatsApp získává hned čtyři novinky | foto: CHIP

WhatsApp oficiálně oznámil nové funkce, které budou postupně uvolňovány v následujících několika týdnech. Uživatelé oblíbeného messengeru by je tak měli získávat k praktickému používání.

WhatsApp neustále získává nové funkce a rozšíření. Někdy to jsou jen malá vylepšení, ale jindy jde o zcela nové změny. Nyní WhatsApp ohlásil čtyři novinky. Týkají se i uživatelů KaiOS, kteří konečně budou moci také využívat stavové funkce ve WhatsApp.

WhatsApp získává funkci pro podporu QR kódů

whatsappfeatures1

Takto nakonec vypadá obrazovka pro práci s QR kódem ve WhatsApp. Další karta nabízí možnost naskenovat QR kód jiného uživatele.

WhatsApp bude už brzy moci použít QR kód pro kontakt s ostatními uživateli messengeru. Fungovat to má tak, že v budoucnu půjde přes nastavení učtu ve WhatsApp zobrazit QR kód nebo jen naskenovat kód jiného uživatele přímo do aplikace. Pokud naskenujete QR kód jiného uživatele, kterého ještě nemáte v kontaktech, nemusíte si vyměňovat čísla, ale můžete přímo začít chatovat.

Animované obrázky

whatsappfeatures2

WhatsApp také brzy nabídne možnost použít animované obrázky.

Funkce pro podporu obrázků je ve WhatsApp k dispozici od konce roku 2018. V budoucnu bude obohacena ještě o jednu vlastnost – obrázky budou brzy k dispozici také v animované podobě. To z nich může udělat populární alternativu ke klasickým GIF. Animované obrázky se objevily v beta verzi WhatsApp teprve nedávno.

Vylepšení ve video hovorech

whatsappfeatures3

WhatsApp získává nové funkce v mnoha oblastech.

Limit skupinových videokonferencí až na osm účastníků WhatApp zvýšil teprve v dubnu. Nyní přidává ještě některá další vylepšení. Pokud se budete chtít při videohovoru více zaměřit na konkrétního účastníka, klepnutím bude možné si jej zobrazit na celé obrazovce. Skupiny, které obsahují osm účastníků, navíc získají vlastní ikonu pro zahájení skupinového chatu.

Tmavý režim pro WhatsApp web

Od března letošního roku WhatsApp nabízí tmavý režim i pro iOS a Android. Webová verze však byla doposud vynechána. To se ale teď mění: uživatelé si mohou aktivovat tmavý režim i v prostředí webové aplikace WhatsApp. Tato změna by se měla vztahovat i na WhatsApp Desktop.

Vyzkoušejte si nové funkce s předstihem prostřednictvím beta verze WhatsApp

Pokud si chcete vyzkoušet nové funkce už nyní, můžete použít beta verzi WhatsApp. Pokud ji instalovat nechcete, bude to chtít něco málo trpělivosti. Nové funkce budou uvolňovány postupně v následujících týdnech.

WhatsApp beta pro Android

whatsapp-logo

WhatsApp Beta - Aplikace pro Android 2.20.195.4

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S oficiálním WhatsApp Beta pro Android si můžete vyzkoušet nejnovější funkce messengeru, které budou uvolňovány v průběhu několika následujících týdnů. WhatsApp zpřístupnil nový update přes Google Play Beta Program.

Stáhněte si
whatsapp-logo

WhatsApp Messenger APK - Android App 2.20.195.4 Beta

CHIP hodnotí Velmi dorý

Nejnovější beta verze ve formě souboru APK.

Stáhněte si

mohlo by vás také zajímat: microsoft konečně řeší chaos kolem skype – k dispozici bude jen jedna verze

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.