Menu

Microsoft konečně řeší chaos kolem Skype: od této chvíle je pro všechny jen jedna verze

01.07.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft konečně řeší chaos kolem Skype: od této chvíle je pro všechny jen jedna verze

Microsoft konečně řeší chaos kolem Skype: od této chvíle je pro všechny jen jedna verze | foto: CHIP

Ať už šlo o komunikaci se školou z domova, volání s babičkou nebo pracovní videokonference, Skype je absolutní klasika pro videohovory a skupinová volání.

S novou aktualizací Microsoft konečně řeší dosavadní chaos ve verzích a přizpůsobuje aplikaci pro Windows 10 desktopové verzi. Pokud jde o videotelefonii, Skype patří ke klasice. Tento nástroj je jednodušší a méně rozsáhlou alternativou k Microsoft Teams a hodí se jak pro profesionální, tak i soukromé použití. Díky práci i učení z domova zažil zvýšený zájem uživatelů, takže vývojáři i nadále pracují na nových praktických funkcích.

Verze 8.61.0.87 slučuje varianty aplikace pro Windows 10 a programu pro desktop. Pro uživatele to znamená následující: bez ohledu na to, zda Skype instalujete z obchodu Microsoft Store, nebo jej používáte jako verzi pro počítače, konečně v obou případech získáte stejné funkce a aktualizace. Základ aplikace byl převeden ze standardu Universal Windows Platform (UWP) na Electron, a ten se používá také ve verzi Skype pro stolní počítače.

Aplikace pro Windows 10 je tedy přizpůsobena verzi pro počítače a rozšířena o některé funkce, jako například videohovory až pro devět účastníků nebo aktuální ikonu na hlavním panelu. Zpočátku se ale uživatelé budou muset obejít bez dřívějších doplňkových funkcí aplikace pro Windows 10, jakou byla synchronizace s kontakty Outlooku, a to do doby, než je Microsoft doplní. Velkou výhodou pro všechny uživatele ale je, že obě varianty nyní vypadají stejně a do budoucna by ani neměly být žádné rozdíly v aktualizacích.

Na stránce podpory Skype získáte detailní přehled o nových funkcích, které přináší převedení na aplikaci pro Windows 10, a které další funkce už nejsou k dispozici. Microsoft uvádí podrobný a úplný seznam všech inovací Skype ve změnovém listu.

Stáhněte si: Skype

skype-logo

Skype 8.61.0.87

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí Skype můžete telefonovat, chatovat, a to včetně přenosu obrazu.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduchý na používání
integrované funkce překladu
velmi rozšířený, použitelný na všech platformách

Skype: sdílení obrazovky, rychlé schůzky a ještě mnohem více

skype1

Funkce sdílení obrazovky je pro uživatele velmi užitečná.

V porovnání s ostatními nástroji pro videohovory Skype boduje mnoha zajímavými funkcemi, které realizaci hovorů usnadňují. Kromě možnosti rychlé organizace videochatů pouhým zasláním odkazu jsou to také funkce pro podporu skupinových chatů. Například volání lze plánovat nejen pro jednotlivce, ale také pro skupiny. Na schůzku už tak nemůže nikdo zapomenout. Také pro chatování je Skype obrovskou pomocí. Prostřednictvím Skype lze posílat velké soubory, obrázky GIF i dotazníky. Používat v takových případech e-mail už není nutné.

Další velmi oblíbenou funkcí je sdílení obrazovky. Aktivací odpovídajícího nastavení může váš protějšek vidět to stejné, co máte na obrazovce vy. V pracovním prostředí je to zvlášť praktické pro prezentace nebo vzdálenou podporu na PC, v soukromí lze například sdílet s rodinou fotky z dovolené.

Pokud byste si chtěli hovor poslechnout později ještě jednou, ve službě Skype to také jde. Hovory a videochaty jsou uloženy až 30 dnů, takže v naléhavých případech si můžete znovu připomenout opomenuté podrobnosti.

Dobrá práce, Microsofte

Na pravidelně přidávaných nových funkcích je vidět, že Microsoft se Skype pravidelně věnuje, o čemž svědčí i moderní a jednoduché rozhraní. Funkcemi přetížená aplikace je minulostí, většina vývojářů dnes dává přednost jednoduššímu designu. Podobně jako poslední změna ze Skype Classic na novou, elegantní verzi, i současný vývoj ukazuje cestu Skype k minimalistitckému, modernímu rozhraní s praktickými funkcemi. A to je zvlášť důležité pro cílovou skupinu koncových uživatelů, protože zde je pro Skype velkou konkurencí WhatsApp.

mohlo by vás také zajímat: ve Windows 10 2004 se objevila záhadná sada funkcí – co se za ní skrývá

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení