Menu

Konvertibilní notebook HP Spectre x360

19.03.2015 11:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Konvertibilní notebook HP Spectre x360

Konvertibilní notebook HP Spectre x360 | foto: CHIP

Stylový přístroj HP Spectre x360 nabízí podle výrobce vysoký výkon, výdrž baterií až 12,5 h a ultra tenký design. 

hp-spectre-pro-x360-nahled

HP představilo notebook HP Spectre x360, který rozšiřuje řadu tzv. konvertibilních přenosných počítačů. Novinka se 13,3" dotykovým displejem na baterie výdrží až 12,5 h a má ultratenké tělo. Notebook je vsazen do celokovového těla. Pevná a lehká hliníková slitina umožnila dosáhnout hmotnost do 1,5 kg, vysokou odolnost i tenké provedení s maximální tloušťkou 15,9 mm.

Zařízení lze používat jako notebook i tablet a displej je možné otáčet o 360 stupňů. Oproti předchozí generaci přináší vylepšené klouby, které obsahují sadu tří spirálních převodů pro hladký, synchronizovaný a přesný pohyb. Počítač tak lze přizpůsobit požadavkům uživatelů a využívat jej v různých provozních režimech, jimiž mohou být např. režim Notebook, režim multimédia (klávesnice se promění na stylový podstavec), režim stan a režim tablet.

hp-spectre-pro-x360-pohled-z-boku-nahled

Inovací se dočkaly také Wi-Fi prvky. Bezdrátový ovladač je nově nakonfigurován pro zlepšení výkonu v zarušených Wi-Fi sítích či prostředí s mnoha bezdrátovými přístupovými body. Wi-Fi anténa je umístěna v horní části displeje, takže umožňuje ladění v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz v každém provozním režimu.

Notebook HP Spectre x360 se dodává s procesory Intel Core i5 a i7 a SSD disky s kapacitou až 512 GB. Do výbavy patří rozhraní HDMI a DisplayPort 1.2. Nechybí ani technologie Intel Wireless Display pro bezdrátové streamování obrazu z notebooku na velké TV obrazovky. Pro připojení dalších externích zařízení a příslušenství lze využít tři USB 3.0 porty, přičemž díky podpoře technologie HP USB Sleep and Charge mohou zákazníci použít HP Spectre x360 pro dobíjení dalších zařízení, i když je notebook v režimu spánku.

Stylový notebook HP Spectre x360 vstoupí do prodeje během letošního dubna. Cena základní konfigurace s procesorem Intel Core i5, Full HD dotykovým displejem, 8 GB operační paměti a 256 GB SSD diskem bude začínat na 32 990 Kč. V prodeji bude rovněž varianta HP Spectre Pro x360 s Microsoft Windows 8.1 Pro a TMP čipem za cenu od 34 790 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení