Menu

70 smartphonů ve srovnávacím testu

17.05.2015 19:31 | Vojtěch Trousil + Přidat komentář
70 smartphonů ve srovnávacím testu

70 smartphonů ve srovnávacím testu | foto: CHIP

Nabídka chytrých telefonů je skutečně široká a ne každý se orientuje v tom, který model je lepší než jiný. Máme pro vás srovnávací tabulku aktuálních modelů, přehled cen a rady, na co si dát při nákupu pozor.

smart-nahled

V nabídce obchodníků jdou smartphony nejrůznějších značek i cenové kategorie. Abyste získali přehled o tom, které modely jsou tam lépe než ty konkurenční, připravili jsme pro vás srovnávací tabulku. V ní najdete jak základní technické parametry, tak námi naměřené výsledky. Kromě toho jsme smartphony hodnotili v několika kategoriích:

Vybavení – hodnocení: v tomto případě hodnotíme, jakými technologiemi je smartphone vybaven. Tedy například zda má Bluetooth, NFC, nabízí výstup na televizor a podobně.

Displej – hodnocení: velmi důležitým parametrem je i kvalita displeje. Většinou se od výrobce dozvíte jen to, jakým typem displeje je smartphone vybaven a jakou má displej úhlopříčku a rozlišení. My hodnotíme také jeho jas a šachovnicový kontrast. Čím lepší hodnoty, tím lépe displej zobrazuje a tím víc si toho přečtete i za slunečního počasí.

Digitální fotoaparát – hodnocení: smartphone zastává řadu funkcí a většina uživatelů ho používá i jako digitální fotoaparát. S každou fotografií z mobilu ale určitě spokojeni nebudete. My jsme seriózně hodnotili kvalitu snímků pořízených za různých podmínek, takže se z našeho měření dozvíte nejen celkový verdikt o kvalitě, ale také jaký šum fotografie mají, zda jsou barevně věrné, z jaké vzdálenosti můžete fotografovat a mnoho dalších praktických informací.

Výkon a provoz – hodnocení: velmi důležitý je samozřejmě i výkon smartphonu. Od něho se odvíjí, jak svižně se celý systém chová, zda se netrhají aplikace, ani přehrávané video. Záleží samozřejmě i na operačním systému.

Telefon a zvuk – hodnocení: smartphone se samozřejmě používá především k telefonování. Zvuk musí být jasný a hlasitý a telefonní funkce musí být snadno dostupné a uživatelsky přívětivé. A důležitá je samozřejmě i délka hovoru. Chytrý telefon je k ničemu, když mu rychle dojdou baterky. V naší tabulce se tedy dozvíte i jak dlouho smartphone vydrží při hovoru, jak dlouho s ním můžete brouzdat na internetu a jak dlouho ho budete nabíjet.

smartphone-akkutest-02-nahled

V testovací laboratoři měříme dobu hovoru smartphonu v síti GSM pomocí speciální radiostanice a zaznamenáváme čas provozu při maximálním vysílacím výkonu.

http://www.chip.cz/…/smartphony/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení