Menu

Chrome 80 je k dispozici ke stažení: úspora RAM a nové funkce karet

05.02.2020 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Chrome 80 je k dispozici ke stažení: úspora RAM a nové funkce karet

Chrome 80 je k dispozici ke stažení: úspora RAM a nové funkce karet | foto: CHIP

Aktualizace má několik skvělých inovací, na které je dobré se podívat. Brzdí požadavky webových stránek na posílání oznámení, aktivuje už dávno očekávanou technologii úspory RAM a nabízí nové možnosti pro karty.

Nová verze browseru je už k dispozici ke stažení pro všechny platformy. Podobně jako Firefox brzdí požadavky webových stránek na posílání různých oznámení uživatelům, aktivuje už dávno očekávanou technologii úspory RAM a nabízí nové možnosti pro karty. Google se snaží udržet krok a aktualizuje svou verzi prohlížeče Chrome na 80. Nová stabilní verze je nyní k dispozici ke stažení pro operační platformy Windows, Linux, macOS a trochu zpožděně i pro Android. V této aktualizaci je k dispozici pro každého něco: zajímavé novinky, ale i aktualizace zabezpečení. Používáte-li Chrome, nečekejte s aktualizací příliš dlouho. Google v ní záplatuje 56 bezpečnostních děr.

Jste-li uživatelé Chrome, nemusíte vyvíjet příliš velké úsilí. Mechanismus aktualizace obvykle samostatně stáhne novou verzi prohlížeče do vašeho systému na pozadí, a to během několika příštích dnů. Poté byste si neměli nechat ujít drobné upozornění na dokončení aktualizace, protože restartu Chrome se neubráníte. Pokud nechcete čekat, aktualizaci lze provést z prostředí Chromu přímo, a to volbou nabídky Nápověda/O aplikaci Google Chrome. Na zobrazené kartě se vám zobrazí aktuální používaná verze prohlížeče a zde můžete také ručně spustit aktualizaci.

chrome-logo

Google Chrome 80.0 Final

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Prohlížeč Chrome je k dispozici je stažení ve 32 i 64bitové variantě.

Stáhněte si

Úspora paměti RAM a výkonu CPU

google801

Funkce zmrazení karty je už aktivováno, nastavení flagu už není nutné.

Čtěte dále → skupiny karet a vypnutí notifikací

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení