Menu

Hezčí Windows 10: Zorin OS ukazuje, jak by mohl vypadat Microsoft Linux

06.03.2020 21:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Hezčí Windows 10: Zorin OS ukazuje, jak by mohl vypadat Microsoft Linux

Hezčí Windows 10: Zorin OS ukazuje, jak by mohl vypadat Microsoft Linux | foto: CHIP

Zorin OS chce být hezčími Windows 10. Linuxová distribuce, založená na Ubuntu, nyní obdržela aktualizaci na verzi 15.2.

Spolu s operačním systémem se aktualizují i jeho komponenty, které tak jsou k dispozici v nejnovější verzi. A dokonce i po opravě se OS vstřícný začátečníkům prezentuje ve svém nejlepším světle a kromě obvyklých výhod Linuxu může přesvědčit i velmi líbivým vzhledem.

Zorin OS platí za velmi uživatelsky přátelskou linuxovou distribuci, v neposlední řadě i kvůli optické podobnosti Windows. Ještě před nějakou dobou desktop s průhledným hlavním panelem připomínal Windows 7. Ale stejně jako v systému Windows 10 zmizel i v aktuální verzi Zorinu OS. Bezplatný operační systém je nyní mnohem modernější se silnou orientací na design Windows 10.

Ale konstatovat, že vývojáři Linuxu jen bezostyšně zkopírovali Microsoft, by bylo špatně. Zorin nepředstavuje kopii Windows jedna k jedné, ale používá pouze základní konstrukční aspekty a ovládací logiku operačního systému. A to je poté velmi elegantně začleněno do jeho vlastního desktopového prostředí, nazvaného "Zorin Desktop" a vycházejícího z Gnome 3 Shellu. Mimochodem, použité ikony připomínají modernější verze systému Android.

Výsledek této designové fúze je docela působivý: nová verze Zorin OS je přehledná a vizuálně přitažlivá. Vývojáři nyní vydali druhou aktualizaci systému Zorin OS, označenou 15.2. Zahrnuje linuxové jádro 5.3 s nejnovějšími opravami zabezpečení. Také zbytek operačního systému, jeho součásti a předem instalované aplikace, jako např. Libre Office a Gimp, byly povýšeny na aktuální verze a mohou tak nabídnout více stability a bezpečnosti. Kromě toho jsou nyní podporovány grafické karty AMD Navi, procesory Intel 10. generace a novější MacBooky. Všechny detaily najdete na blogu vývojářů.

Stáhněte si: Zorin OS

zorin-logo

Zorin OS Core 15.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Speciálně pro uživatele Windows, kteří si chtějí vychutnat svět Linuxu: „Zorin OS“ je založen na Ubuntu a zjednodušuje ovládání díky vzhledu Windows.

Stáhněte si

Zorin OS 15: co je nového

zorinos1

Zorin Connect: smartphony s OS Android lze nyní velmi jednoduše propojit s PC.

Čtěte dále → novinky Linuxu Zorin

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení