Menu

Je to prohlížeč pro Android budoucnosti? Firefox Preview nabízí svěží nové funkce

10.03.2020 17:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Je to prohlížeč pro Android budoucnosti? Firefox Preview nabízí svěží nové funkce

Je to prohlížeč pro Android budoucnosti? Firefox Preview nabízí svěží nové funkce | foto: CHIP

V Google Play je k dispozici spousta prohlížečů pro Android, jen málo z nich se ale může chlubit skutečnými inovacemi. Mozilla to ale chce změnit a prostřednictvím Firefox Preview nabízí náhled, jak si představuje prohlížeč budoucnosti.

Každý den jsou v obchodu Play publikovány nové aplikace pro Android a k nim patří i mobilní prohlížeče. Možná i díky tak velkému výběru se uživatelé raději drží známých značek, což může být důvodem, proč Google Chrome v současnosti drží podíl v tomto segmentu přes 86 procent. Konkurenční Mozilla však útočí s nově vyvinutým prohlížečem, který se ve vývojářských kruzích označuje kódovým názvem Firefox Fenix.

Bez ohledu na to, jak bude nakonec nový Firefox nazván, se nyní můžete prostřednictvím aplikace podívat na to, jak si Mozilla představuje svůj prohlížeč budoucnosti. Nyní byl vydán Firefox Preview verze 4.0 a přináší některé zajímavé funkce. Jsou už obsaženy v instalačním balíku APK, uživatelé používající obchod Play musí být ještě trpěliví.

Stáhněte si: Firefox Preview

firefoxpreviewandroid-logo

Firefox Preview - aplikace pro Android 3.2.1

CHIP hodnotí Dobrý

Firefox je daleko za konkurenčním prohlížečem Chrome v oblasti prohlížečů pro Android. To by se mělo změnit s novou verzí mobilního Firefoxu - můžete si ji předem vyzkoušet pomocí aplikace pro Android „Firefox Preview“.

Stáhněte si
firefoxpreviewapk-logo

Firefox Preview APK - Android App 4.0.0 Beta

CHIP hodnotí Dobrý

Firefox a Google Chrome vždy bojovaly o pozici nejlepšího prohlížeče v počítači. Zdá se, že Chrome už získal i oblast smartphonů, ale Mozilla mu chce začít s novou mobilní verzí Firefoxu silně šlapat na paty. K dispozici je Firefox Preview ve formě instalační sady APK.

Stáhněte si

Firefox Preview: co je nového ve verzi 4

firefoxpreview1

Firefox Preview je vybaven užitečnými funkcemi ochrany osobních údajů.

Ve verzi 4.0 získala Firefox Preview několik nových funkcí a vylepšení. Kromě lepšího login managementu (možnost v prostředí prohlížeče přistupovat k přihlašovacím detailům) se v prohlížeči okamžitě zobrazí i hlavní stránky. Hlavní výhodou prohlížeče by v budoucnosti měla být podpora doplňků na smartphonech, prvním rozšířením je uBlock Origin. Kromě toho bylo zalepeno několik bezpečnostních děr a opraveny chyby. Seznam všech inovací lze nalézt v oficiálních poznámkách k vydání.

Firefox Fenix/Firefox Klar: jak to tedy s těmi názvy nakonec bude

Co je poněkud matoucí, kromě mobilní verze Firefoxu a jeho potenciálního nástupce Firefox Fenix je k dispozici také druhá verze prohlížeče pro smartphone. Firefox Klar je tenčí verze, která se zaměřuje především na ochranu soukromí.

Firefox Fenix: prohlížeč budoucnosti od Mozilly

Očekávání jsou vysoká, protože Mozilla pracuje na novém prohlížeči pro smartphony už delší dobu. Aby udržela krok se silnou konkurencí Chromu, Opery a dalších, jsou další vývojové kroky mobilního Firefoxu nutné. Zcela obnovená verze by mohla v oblasti prohlížečů pro mobilní telefony poněkud zamíchat kartami.

Verze Firefox Preview už nyní přesvědčí hezkým uklizeným designem a jednoduchým menu. V Preview zatím nejsou žádné inovativní funkce, nicméně vývoj nové verze stojí za to sledovat. Firefox Preview k tomu nabízí skvělou příležitost a lze jej snadno stáhnout do smartphonu.

Mohlo by vás také zajímat: Prohlížeče, které více chrání vaše soukromí

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení