Menu
CHIP Speedtest

Právě testujeme: Xiaomi Mi Note 10

29.11.2019 01:05 | Radek Kubeš
Právě testujeme: Xiaomi Mi Note 10

Fotomobil se 108Mpx snímačem se usadil na první příčce žebříčku DxO Mark, ale jaké jsou jeho další vlastnosti?

Xiaomi Mi Note 10 máme k dispozici zatím jen několik dní, takže na kompletní recenzi je ještě brzy, ale podělíme se s vámi o několik prvních dojmů.

Mi Note 10 upoutá hned několika svými vlastnostmi. Především musíme pochválit zpracování těla smartphonu, stejně jako jeho rozlehlý, perfektně ostrý a barevně vyladěný AMOLED displej s FHD+ rozlišením. Také senzor otisků prstů, vestavěný ve spodní části displeje, reaguje svižně a spolehlivě. Na druhou stranu, s hmotností přes 200 gramů se Xiaomi Mi Note 10 v kapse docela pronese. Svůj podíl na tom má ale i akumulátor s kapacitou úctyhodných 5 260 mAh, který smartphone spolehlivě pohání 2–3 dny, v závislosti na intenzitě využívání. Potěšila nás přítomnost 3,5mm konektoru na sluchátka, ale větší radost bychom měli z certifikace na voděodolnost smartphonu.

Fascinujícím prvkem výbavy Mi Note 10 je samozřejmě 108Mpx fotoaparát, resp. celá soustava pěti objektivů na zadní straně smartphonu. Tři z objektivů přitom výrazně vystupují z povrchu zad a mají orámování s celkem ostrými hranami. Samozřejmě jsme se zatím soustředili především na hlavní fotoaparát se zmíněným 108Mpx snímačem, který ale dává smysl využívat především v režimu, kdy se ze 4 pixelů skládá jeden bod výsledného snímku s rozlišením 27 Mpx. Můžete sice fotit i na plných 108 Mpx, ale pak je potřeba mít opravdu dobré světlo, jinak velmi rychle roste úroveň šumu ve fotkách. V 27Mpx režimu pak Mi Note 10 produkuje skutečně špičkové snímky s věrným podáním barev, vysokým dynamickým rozsahem a správnou úrovní ostrosti. Samozřejmě je při tom možné používat efekt rozostřeného pozadí a také pořizovat zajímavé snímky i za téměř úplné tmy. Další rozsáhlé možnosti focení poskytuje i širokoúhlý snímač, objektiv s 5násobným optickým přiblížením a 2Mpx makro snímač.

Možná proto, aby bylo možné udržet cenu Mi Note 10 pod 15 000 korunami, šetřilo Xiaomi na použité platformě. Osmijádrový procesor Snapdragon 730G, podporovaný 6 GB RAM, sice má relativně dostatek výkonu, ale očekávali bychom trochu svižnější reakce smartphonu. Ve spojení s jinak perfektní sadou fotoaparátů znamená pomalejší procesor i delší čekání na zpracování snímků v maximálním rozlišení, stejně jako postprocessing nočních záběrů. S tímto kompromisem je ale možné se smířit.

Kompletní recenzi nového Xiaomi Mi Note 10 si přečtete v Chipu 1/2020.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení