Menu

Test: Huawei Watch Fit 2

23.06.2022 08:12 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Huawei Watch Fit 2

Test: Huawei Watch Fit 2 | foto: Chip

Huawei Watch Fit 2 spojují klasickou sportovní výbavu fitness hodinek s GPS, snímačem tepu a okysličení krve s řadou funkcí známých z klasických chytrých hodinek a pohledným designem.

 

Lehké hodinky mají při příjemné hmotnosti okolo 40 gramů dostatečně velký displej pro pohodlné ovládání menu, sledování sportovních výkonů i notifikací z mobilního telefonu. Ke smartphonu se připojují pomocí technologie Bluetooth 5.2 a poslouží i pro příjem a odmítnutí hovorů (díky mikrofonu a reproduktoru tak můžete za jízdy snadno vyřídit hovor přímo ze zápěstí) nebo pro ovládání přehrávané hudby. Skvělá zpráva je, že hudbu lze pomocí aplikace Huawei Zdraví (dostupná pro Android i iOS) nahrát přímo do hodinek, takže při běhu s sebou nemusíte nosit přehrávač ani telefon. Dostupná vnitřní paměť hodinek má opulentní kapacitu okolo 24 GB a lze do ní převést skladby typu MP3, FLAC, WAV, AAC, M4A nebo OPUS. 

Praktická je možnost odpovídat na zprávy přímo z hodinek pomocí některé z přednastavených odpovědí. Samozřejmostí je možnost dálkového ovládání spouště fotoaparátu mobilního telefonu, magnetický kompas a budík, atmosférický barometr však chybí, stejně jako prozatím i možnost využít NFC čip pro platby. Díky voděodolnosti do 5 ATM lze s hodinkami i plavat v bazénu, déšť nebo sprcha jim samozřejmě neublíží.

img-20220621-135008-1

Huawei Watch Fit 2, zdroj: Chip

Obdélníkový 1,74” AMOLED displej má okolo sebe tenké zaoblené rámečky a s rozlišením 336 x 480 bodů (336 ppi) je obraz příkladně jemný a snadno čitelný i na přímém slunci. K dispozici je cca 200 ciferníků (některé placené) a uživatele, kteří chtějí mít neustálý přehled o čase potěší možnost přepnutí displeje do režimu Always On.

Hodinky mají jediné ovládací tlačítko, které slouží hlavně pro přístup do menu. O zbytek se stará dotyková vrstva displeje v kombinaci s přehledným uživatelským rozhraním. Námi testovaná varianta Classic Moon White se světlým koženým řemínkem byla při celodenním nošení pohodlná, hodinky netlačily a bez problémů jsme s nimi strávili i několik nocí v rámci testování kvality spánku. Potěšila nás možnost snadné výměny řemínků, stačí stisknout nenápadné aretační tlačítko na spodní straně hodinek a řemínek se snadno vysune z těla hodinek, stejně tak snadno se poté řemínek k hodinkám připojí.

img-20220621-135059-1

Huawei Watch Fit 2, zdroj: Chip

 Napájení hodinek probíhá pomocí dodávaného adaptéru s magnetickým uchycením a nelze je realizovat bezdrátově. Majitelé si tedy musí dát pozor, aby napájecí kabel neztratili, není kompatibilní s jinými nabíječkami hodinek a náramků Huawei. Výdrž na baterii odpovídá tvrzení výrobce. Při běžném používání vydrží slibovaných 10 dní, při používání extrémním včetně cvičení a občasného připojení k GPS vydrží na jedno nabití sedm dní. 

Hodinky podporují 11 přednastavených typů cvičení (převážně venkovní a vnitřní chůze, cyklistika, plavání a běh) a mají animovaného fitness trenéra, který je dostupný až pro sedm tréninkových módů. 

Na český trh přichází Huawei Watch Fit 2 ve dvou modelech - Active a Classic. Řada Active nabídne za cenu 3 499 Kč barevné provedení Deep Tarnish s Midnight Black silikonovým náramkem a Gold se Sakura Pink silikonovým náramkem. Edice Classic Moon White s koženým náramkem přijde na 3 999 Kč. Cena je to o poznání vyšší než u první verze Watch Fit, ale výrobce výrazně vylepšil kvalitu provedení i použitých materiálů, přidal možnost nahrát do hodinek desítky hudebních alb, větší displej a možnost telefonování.

 

Technická data

Displej  1,74“ / 480 x 336 pixelů / AMOLED, dotykový

Výbava Bluetooth 5.2, NFC (ne pro platby), snímač tepu a SPo2, GPS, analýza spánku, odolnost proti vodě, smart notifikace, 24GB úložiště pro hudbu, vodotěsnost do 5 ATM

Hmotnost / rozměry 41 g / 46 × 33,5 × 10,8 mm

Cena   3 990 Kč

Chip   výborný (1,5)

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení