Menu

Test: LAMAX X10 Taurus

11.01.2017 09:22 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Test: LAMAX X10 Taurus

Test: LAMAX X10 Taurus | foto: CHIP

Krátce před Vánocemi dorazila na trh nová akční kamera LAMAX X10 Taurus, kterou jsme měli příležitost vyzkoušet.

Hned na začátku nás mile překvapila skutečně výborná výbava kamery, kde kromě samotné miniaturní kamerky najdete i vodotěsné pouzdro (do 40 m) a množství různých držáků – na řídítka, helmu či stativ s uchycením šrouby nebo oboustrannou samolepkou. Výbavu doplňuje i plovák pro bezpečné použití kamery ve vodě, čelenka pro uchycení kamery přímo na hlavě nebo ocelové lanko, které udrží kamerku i v případě nárazu. Nechybí ani miniaturní dálkový ovladač a rovněž náhradní akumulátor, který zdvojnásobí dobu nahrávání videa. Sami musíte pořídit jen microSD kartu, protože kamerka nemá žádnou interní paměť. Kamerku je možné nastavovat a ovládat tlačítky na jejím těle s použitím 2palcového displeje, ale daleko pohodlnější je použití mobilní aplikace LAMAX CamApp, dostupné pro Android a iOS. Se smartphonem se kamerka propojí přes vlastní Wi-Fi síť. Svým širokoúhlým objektivem natáčí LAMAX X10 Taurus záběry až ve 4K rozlišení (3 840 × 2 160 bodů) při 30 snímcích za sekundu (nativně, bez dopočítávání). Efektní zpomalené záběry lze natáčet ve Full HD či HD rozlišení se 120, resp. 240 snímky za sekundu a pak také ve vysokém rozlišení 2 560 × 1 440 bodů s 60 snímky za sekundu. V pořizování videa i fotografií za všech podmínek pomáhá elektronická stabilizace obrazu i funkce pro časosběrné záznamy nebo noční fotografie. I při špatném osvětlení je kvalita záznamu kamery velmi dobrá, s živými barvami a nízkým šumem. Kamera se při provozu velmi zahřívá.

Technická data 

Snímač a optika

12Mpx Sony IMX117, širokoúhlá čočka se záběrem 170°

Maximální rozlišení / snímková frekvence

4K při 30 sn./s., 720p při 240 sn./s.

Úložiště

microSDHC

Ukládání videa

MP4, H.264

Rozhraní

microUSB 2.0, micro HDMI, Wi-Fi, Bluetooth

Akumulátor

1 130 mAh

Rozměry a hmotnost

63 × 41 × 33 mm, 79 g

Cena

cca 6 700 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    strašne málo info...

    Za mňa HODNE SLABA RECENZIA !!! To je skôr len opis z krabičky by som povedal :))) škoda…idem hľadať info a poriadny test na lepší web......pápááááá

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení