Menu

Test: Logitech G502 X Plus

25.01.2023 11:23 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Logitech G502 X Plus

Test: Logitech G502 X Plus | foto: Logitech

Herních myší je na trhu spousta, ale málokterá má tak bohatou historii jako řada G502X od Logitechu, málokterá je ale také tak drahá a dobrá. 

Logitech vydal inovovanou verzi ikonické myši ve třech podobách, jedné drátové a dvou bezdrátových. My měli možnost vyzkoušet nejvyšší model G502 X Plus. Všechny model jsou osazeny stejnými zcela novými hybridními opticko-mechanickými spínači Lightforce, které zajišťují extrémní rychlost a přesnost ovládání. Nové spínače působí na stisk velmi pohodlným dojmem, přitom dávají přesnou kontrolu a odezvu. Jednou z novinek je vyjímatelné tlačítko citlivosti myši a vylepšeným rolovacím tlačítkem, které zvládne jak rychlé skrolování, tak přesnou krokovou práci. Maximální rozlišení myši se zastavilo na 25 600 dpi, přičemž citlivost lze měnit po 400 dpi. Snímač bez problému a s dokonalou přesností zvládal všechny testované povrchy. Díky inovovanému protokolu je bezdrátová odezva komunikace s počítačem o 68 % rychlejší. Herní myši nechybí samozřejmě patřičné RGB podsvícení s možností výběru z 16,8 milionu barev. Relativně velká myš je navzdory rozměrům příjemně lehká, váží jen 106 gramů. Napájení integrovaného akumulátoru probíhá u bezdrátových verzí přes USB-C, ve spolupráci s dobíjecími podložkami může být i bezdrátové. Během testu jsme myš nabíjeli cca jednou za dva týdny. Ergonomický tvar myši je určen pro praváky.

 

high-resolution-png-g502-x-lightspeed-plus-white-featuring-exploded-view

Logitech G502 X Plus, foto: Logitech

Technická data

Připojení                           bezdrátové

Počet tlačítek                   13 + rolovací kolečko

Snímač / citlivost        Optický Hero 25K / max. 25 600 dpi

Rozměry a hmotnost                    131 x 79 x 41 mm / 106 g

Cena                                 4 199 Kč

CHIP výborný (1,0)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení