Menu

Test: Repasovaný Lenovo ThinkPad T460

25.05.2022 08:45 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Repasovaný Lenovo ThinkPad T460

Test: Repasovaný Lenovo ThinkPad T460 | foto: Lenovo

I za cenu pod 10 000 Kč lze sehnat špičkový notebook s prvotřídní klávesnicí, perfektním šasi a bohatou portovou výbavou, ovšem musí se jednat o pečlivě repasovaný starší model, jako je například Lenovo ThinkPad T460 od společnosti pocitacezababku.cz.

Starší datum výroby se na tomto notebooku projevuje prakticky pouze několik let starým procesorem, v tomto případě dvoujádrovým čipem Intel Core i5-6300U (SkyLake) se čtyřmi výpočetními vlákny. Prakticky se tak jedná o cca pět let starý model, který ovšem na běžnou práci s kancelářskými aplikacemi, internetem a streamováním videa bohatě stačí i dnes. V době uvedení stál tento počítač přes 40 000 Kč. Naprosto plynulý chod aplikací i systému zaručuje kromě stále ještě slušného procesoru i 8 GB RAM a 256GB SSD disk od Samsungu (501 MB/s čtení, 435 MB/s zápis). S ohledem na integrovanou grafiku Intel HD Graphics 520 není notebook určen na hraní náročnějších her, ovšem Minecraft zvládne.

Výhodou ve své době špičkového profesionálního notebooku je skvostná podsvícená klávesnice s na dnešní poměry extrémně velkými tlačítky, přesným a jistým chodem a dokonalou odezvou. Na této klávesnici můžete tvořit texty celý den, prakticky bez překlepů. Uprostřed klávesnice je samozřejmě ikonický TrackPoint (s úplně novou čepičkou) a pod ní se nachází touchpad s 12cm úhlopříčkou a fyzickými tlačítky.

Na dnešní poměry nevídaná je portová výbava, ve které najdeme kromě dokovacího konektoru na spodní straně (repasovanou dokovací stanici lze koupit za 300 až 400 Kč) všechny potřebné konektory ve správné provozní velikosti. Externí monitor lze připojit přes velký HDMI nebo miniDisplayPort konektor, na pravém boku je tradiční LAN přípojka v gigabitové verzi, jsou zde tři velké USB-A porty s podporou rychlých datových přenosů i dobíjení externích zařízení, nechybí audiokonektor, čtečka SD karet a slot pro SecureCard. Skvělá je možnost připojení k datovým bezdrátovým sítím. Kromě Wi-Fi 802.11ac je zde i Bluetooth a dokonce LTE modem. Ve výbavě je samozřejmě webkamerka a Kensington Lock.

14palcový IPS displej je matný, nedotykový a má standardní Full HD rozlišení. Jsou okolo něj pravda větší rámečky, než je dnes běžné, ale aspoň se do šasi notebooku vejde velká klávesnice. Kvalita displeje je i na dnešní poměry vynikající.

Testovaný notebook k nám dorazil v perfektním čistém stavu, prakticky je nerozeznatelný od nového stroje. Nenašli jsme na něm žádné známky mechanického opotřebení a naprosto žádné stopy prachu nebo špíny. Součástí dodávky je baterie, která nám v testu PCMark 8 Work vydržela čtyři hodiny, při běžné práci s kancelářskými dokumenty jsme vydrželi skvělých devět a půl hodiny, a to s jasem nastaveným na polovinu výkonu. Na notebook je roční záruka, kterou lze za cca 950 Kč rozšířit na dvouletou.

Technická data

CPU / RAM                       Intel Core i5-6300U / 2,4–3,0 GHz / 2+2 / 8 GB

Grafika                                            Intel UHD Graphics 520

Displej (úhlopříčka / rozlišení)   14” / 1 920 x 1 080 / matný / nedotykový / IPS

SSD / HDD / ODD                         256 GB / - / -

Výbava                                                          2x USB 3.1, USB 2.0, miniDP, VGA, 3G, LAN, audio, SD, SmartCard

PCMark 10                                     2 728 bodů

PCMark 8 Work                            3 815 bodů / 3:59 h:m

Cinebench R15 / R23                   197 / 1 823 bodů

Rozměry a hmotnost                   338 x 232 x 21,3 mm, 1 649 g

Cena                                                8 750 Kč

CHIP výborný (1,7)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení