Menu

Test: Toshiba TY-ASC51

02.06.2022 13:10 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Toshiba TY-ASC51

Test: Toshiba TY-ASC51 | foto: Toshiba

Bluetooth reproduktory mají různé tvary, funkce a velikost. Toshiba TY-ASC51 patří s výškou 50 cm a hmotností okolo šesti kilogramů k těm největším a rozhodně není určen k běžnému přenášení, převážet jej lze ale snadno.

Nejlepší uplatnění najde na oslavách nebo party, kde jej lze použít jak pro přehrávání hudby jak přes Bluetooth, tak USB flash disku nebo z drátových zdrojů připojitelných přes jeden 3,5mm nebo dva 6,3mm audiokonektory. Díky 6,3mm konektorům lze k reproduktoru připojit i elektrickou kytaru. Zábavu navíc pak umožňuje připojení až dvou mikrofonů (jeden je součástí dodávky). Hlas z mikrofonu lze kombinovat s přehrávanou hudbou, takže reproduktor lze použít pro karaoke nebo dětský koncert. Ve výbavě nechybí FM rádio. Vzhledem k rozměrům má reproduktor důstojný výkon a velmi dobrou kvalitu hudební reprodukce, samozřejmě nechybí možnost oblíbeného zesílení basů. Díky vestavěné baterii s výdrží pěti až šesti hodin lze reproduktor provozovat i bez připojení k elektrické zásuvce a přes USB konektory z něj lze i dobíjet drobnou mobilní elektroniku (5W). Zařízení se dobíjí přes microUSB port a naplnění baterie zabere cca šest hodin. Na žádné party nesmí chybět světelné efekty nebo barevná hudba, které se mění v závislosti na přehrávané hudbě, ale lze je regulovat i ručně. Díky zvýšené odolnosti na úrovni IPX2 vydrží reproduktor lehký déšť nebo postříkání vodou z bazénu. Ovládání reproduktoru je snadné díky přehlednému panelu s displejem na horní straně, na kterém se kromě výše zmíněných konektorů pro připojení mikrofonů, USB flash disků nebo sluchátek nacházejí dva otočné regulátory. Jeden slouží k regulaci hlasitosti přehrávané hudby, druhý k regulaci hlasitosti mikrofonu. Jsou zde i tlačítka pro ovládání přehrávače a rádia, pohyb v adresářích flash disku a světelného doprovodu.

Technická data

Max. udávaný výkon                      50 W

Frekv. rozsah                     20–20 000 Hz

Výbava                Bluetooth 5.0, 2x USB-A, 3,5 mm, 2x 6,3 mm, FM rádio

Rozměry a hmotnost 50 × 22 × 20 cm, 6,3 kg

Cena 3 990 Kč

Chip       výborný (1,7)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení