Menu

Test: Yenkee USB-C Universal Notebook Docking Station YTC 1101 – praktická USB-C stanice

05.09.2022 12:00 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Yenkee USB-C Universal Notebook Docking Station YTC 1101 – praktická USB-C stanice

Test: Yenkee USB-C Universal Notebook Docking Station YTC 1101 – praktická USB-C stanice | foto: Yenkee

Portová nabídka se z notebooků vytrácí stále více. Prakticky všechny komunikační standardy dnes zvládne jediný USB-C konektor. To ale může být problém.

K notebooku je v kanceláři nutné připojit několik zařízení zároveň, což v případě modelů s pouze jedním USB-C portem vyřeší buď USB-C rozbočovač, nebo raději USB-C dokovací stanice. Jednou z nich je Yenkee YTC1101.

Hliníková krabička o hmotnosti 308 gramů a rozměrech 25,5 x 9 x 2,1 cm obsahuje 11 konektorů pro přenos dat, obrazu, síťového provozu i zvuku. Na dokovací stanici najdeme tři velké USB-A konektory, dva z nich standardu USB 3.1 (5 Mb/s), dále klasické velké videoporty typu DisplayPort, HDMI a VGA, USB-C zdířku s možností 100W dobíjení, dvě čtečky paměťových karet (microSD a SD), 3,5mm audiokonektor a důležitý gigabitový LAN konektor pro připojení do drátové sítě.

Ke stanici tak může být zároveň připojeno více monitorů, klávesnice, myš i internet, stačí jen přes USB-C kabel připojit notebook, který se z dokovací stanice může i dobíjet. V takovém případě je ale nutné ji připojit k napájecímu USB-C adaptéru, který není součástí dodávky, případně k monitoru s USB-C konektorem.

Napájecí USB-C konektor na dokovací stanici nelze použít k přenosu videa, je určen pouze pro maximálně 100W nabíjení. Dokovací stanice umožňuje připojení FullHD panelů při 60 Hz, podporuje i připojení 4K monitoru, ale to pouze při 30 Hz. Celkem lze najednou připojit tři monitory s FullHD rozlišením při 60 Hz.

Pro připojení k počítači lze použít přiložený 30cm USB-C/C kabel, ale stanice funguje i s delším kabelem. Zajímavá je možnost použít dokovací stanici i jako stojánek pod notebook.

Technická data:

Připojení USB-C / USB-C (PD, max. 100 W), HDMI, DisplayPort, VGA, 2x USB-A (3.1), 1x USB-A (2.0), LAN (10/100/1000), microSD, SD, audio
Rozměry a hmotnost 25,5 x 9 x 2,1 cm / 308 g
Rozlišení videa max. 3x FullHD/60Hz, 4K/30 Hz
Podporované OS Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP, OS X, ChromeOS, Linux
Cena 3499 Kč
CHIP Výborný (1,4)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení