Menu

Vylepšení ochrany dat ve Windows 10: plná kontrola nastavení

31.01.2020 08:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vylepšení ochrany dat ve Windows 10: plná kontrola nastavení

Vylepšení ochrany dat ve Windows 10: plná kontrola nastavení | foto: CHIP

I když Microsoft prohlašuje, že velmi dbá na to, aby oblast ochrany dat byla pro uživatele jednoduše přístupná a srozumitelná, je potřeba v aktuální verzi Windows na ochranu soukromí neustále myslet.

Přenosný freeware Debotnet poskytuje uživatelům Windows 10 větší kontrolu nad odpovídajícími nastaveními. Problematika ochrany dat ve Windows 10 je nekonečným příběhem. Microsoft už trochu polevil a ustoupil od původního systému řízení privátní sféry ve Windows 10 a přeci jen poskytuje uživatelům větší kontrolu nad nastaveními, které souvisejí s ochranou privátního prostoru. Ale to nestačí. Pokud chcete v této oblasti udělat více, můžete si vybrat z různých nástrojů. Jedním z nich je zajímavý Debotnet. Nemusí se instalovat a nabízí uživatelům mnohem větší kontrolu soukromí ve Windows 10.

debotnet-logo

Debotnet 0.5.0

CHIP hodnotí Dobrý

Freewarový nástroj Debotnet pomáhá uživatelům provést různá nastavení v oblasti soukromí pro zajištění větší ochrany dat.

Stáhněte si

Přehledný nástroj

debotnet1

Debotnet je kompaktní, přenositelný a přehledný program.

Použití programu Debotnet je velmi snadné. Stačí jen rozbalit archiv zip a spustit soubor Debotnet.exe. Instalace není nutná. V části "#start" najdete důležitá nastavení, týkající se ochrany dat. Zde můžete např. deaktivovat telemetrii, vypnout sledování polohy nebo OneDrive. Debotnet nabízí pro každou položku stručné vysvětlení jejího významu. Skripty, které položky ovládají, lze zobrazit kliknutím na menu "Code". Můžete je také otestovat, spustit anebo vrátit zpět.

Přečtěte si více o nástroji Debotnet

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení