Menu

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

29.08.2012 14:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Lenovo ThinkPad X1 Carbon | foto: CHIP

Lenovo začíná v ČR prodávat zajímavý 14“ ultrabook s výkonným karbonovým tělem, který je podle výrobce nejlehčím a nejtenčím 14“ ultrabookem na trhu. Při pohledu do prvních ceníků můžeme říct, že bude také nejdražším, ale pokud Lenovo u tohoto modelu dodrží pověst kvality ThinkPadů, určitě se najdou profesionálové, kteří si jej pořídí

 

 

ThinkPad X1 Carbon je podle výrobce zabalen do nové generace odolné konstrukce Roll Cage, která je vyrobena výhradně z uhlíkových vláken. Poskytuje prý stejnou ochranu jako hliník, ale má třetinovou hmotnost a omezuje šíření tepla. Lenovo tvrdí, že v porovnání s minulou generací uhlíkových vláken vykazuje technoogie použitá v Thinkpadu X1 Carbon více než dvojnásobnou odolnost. ThinkPad X1 Carbon je tenký jen necelých 19 mm a váží 1,4 kg.

Do šasi s rozměry 331 x 226 x 19 mm se vešel displej s 14palcovou úhlopříčkou a HD+ rozlišením 1600 x 900 bodů. IPS displej má matnou povrchovou úpravu a široké pozorovací úhly. Víko je možné otevřít až do 180°.

Vysoký výkon a zároveň dlouhá výdrž je dána nízkonapěťovými procesory Intel Core i5 a i7 třetí generace s integrovanou grafickou kartou. Vedle mí může být ThinkPad X1 Carbon vybaven dedikovaným čipem nVIDIA s podporou automatického přepínání Optimus.

Ve výbavě uživatelé najdou univerzální Mini DisplayPort, multifunkční čtečku paměťových karet, čtečku otisků prstů nové generace podpořenou bezpečnostním TPM čipem, webovou kameru s vysokým rozlišením, reproduktory s certifikací Dolby Home Theater v4 nebo rychlé USB 3.0. Z bezdrátových adaptérů nabídne notebook Wi-Fi, Bluetooth a volitelně také 3G modem, takže se k internetu uživatel připojí skutečně kdykoliv. Korporátní zákazníky potěší technologie centrální správy Intel vPro nebo nástroje pro automatickou správu a údržbu Lenovo Solutions for Small Business.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení