Menu

LG zastavuje lokální produkci LCD: do budoucna se více zaměří na OLED

18.01.2020 07:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
LG zastavuje lokální produkci LCD: do budoucna se více zaměří na OLED

LG zastavuje lokální produkci LCD: do budoucna se více zaměří na OLED | foto: CHIP

Společnost LG je velkým fanouškem OLED technologie, to je známá věc. Jihokorejský výrobce a jeho dceřiná společnost LG Display plánuje vzdát se v roce 2020 výroby LCD.

Podle předpovědí analytiků by letos měla nastat změna na trhu LCD. Společnost LG Display hodlá ukončit výrobu LCD panelů pro televizory ve své domovské zemi, Jižní Koreji, a to do konce roku 2020. Nejprve to byla jen předpověď, ale generální ředitel LG Display tuto zprávu nyní potvrdil.

Co je důvodem tohoto kroku? Podle manažera příliš klesly ceny LCD, kterých je na trhu nadměrná nabídka. Jak známo, Číňané v tomto segmentu mají významný vliv a vyvíjejí na LG velký tlak. Jeong Ho-Young, generální ředitel společnosti LG Display, sdělil: "Do konce roku ukončíme výrobu LCD v Jižní Koreji. Pak se zaměříme na výrobu LCD TV v Číně".

LCD není (zatím) úplně odepsané

lgoledfuture1

OLED postupně vytlačuje obrazovky LCD.

Společnost LG Display nestojí zcela mimo trh LCD. Přesto vysílá jasný signál. Nyní stárnoucí LCD technologie už je zde dlouhou dobu a byla neustále vylepšována – ať už prostřednictvím kvantových bodů, vylepšeného LED podsvícení s mnoha zónami nebo duální a mini LED technologií.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení