Menu

MeeGo zajímá LG

16.04.2011 14:12 | Redakce Chip + Přidat komentář
MeeGo zajímá LG

MeeGo zajímá LG | foto: CHIP

Nokii nahrazují jiní.

Ústup Nokie od MeeGo uvolňuje místo jiným zájemcům, kteří se kvůli dřívějšímu vůdčímu postavení Nokie ve vývoji MeeGo drželi zpět. Tento týden se do spolupráce na MeeGo zapojilo LG, třetí největší světový výrobce mobilů. LG však zatím, alespoň podle mluvčího společnosti, nemá určité záměry na uplatnění MeeGo, mimo zařízení do aut. (MeeGo je všestranný mobilní systém, navržený jak pro tablety a telefony, tak i pro netbooky, chytré televize anebo autonavigace. Zatím se však využívá jen okrajově.)

Mnozí technologičtí giganti nyní loví talenty ve Finsku… Jelikož se očekává, že Nokia propustí až 5000 odborníků, nechtějí si je nechat ujít.

Tento týden oznámil Intel záměr vybudovat ve Finsku výzkumnou a vývojovou pobočku. Zatím ji sice postavenu nebo zařízenu nemá, ale lidi už nabírá; pro začátek chce dvě stovky. (A Intelu velice záleží na MeeGo, ježto potřebuje „tahouna“ pro své mobilní procesory Atom.)

Záměr získat odborníky propuštěné z Nokie již oznámily také Google a Skype. Jmenovitě vývojáře Symbianu se prý snaží získat Samsung (jenž buduje vlastní platformu „bada“).

K MeeGo se chystá velká konference 23.—25. května v San Franciscu. Mají se jí účastnit vývojáři i výrobci. Kdo tam co předvede a s čím tam přijede, to napoví o dalších vyhlídkách tohoto systému.

Mimochodem, máte‑li některé ze zatím podporovaných zařízení, a dostatek kuráže, můžete si MeeGo sami vyzkoušet.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení