Menu

Mezi nejlákavější místa v Česku patří Máchovo jezero a Lipno

10.05.2018 13:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Mezi nejlákavější místa v Česku patří Máchovo jezero a Lipno

Mezi nejlákavější místa v Česku patří Máchovo jezero a Lipno | foto: CHIP

Máchovo jezero je nejzobrazovanějším místem za uplynulý rok, ukazují to data turistické aplikace Mapy.cz. Pozornost lidí si však získaly i další vodní plochy, hned na druhém místě je přehrada Lipno, v top patnáctce se umístily i Vranov a Orlík.

Že si Češi nevystačí jen s cestováním po republice, potvrzuje i třetí příčka ve vyhledávání, kterou obsadilo Letiště Václava Havla. „V Česku však lidé upřednostňují tradiční turistické cíle. Oblíbené jsou jako každoročně hrady, nejvyhledávanější vloni byly Kost, Houska a Kašperk, stálicí jsou také propast Macocha, Prachovské skály či Pravčická brána. Každý ze zmíněných cílů lidé vloni zadali do aplikace Mapy.cz přibližně 50 000 krát,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

V top 15 nejlákavějších míst se drží také hory, především Praděd, Sněžka a Říp. Z loňského žebříčku naopak vypadl jeden z nejvyhledávanějších cílů roku předchozího, a to tehdy hojně diskutovaný pražský tunel Blanka. V hlavním městě tak vloni nejatraktivnějším místem zůstala pražská ZOO.

nejzobrazovanejsi-mista-2017-na-mapy-cz-1024x576

Služba Mapy.cz svým uživatelům umožňuje vyhledat atraktivní místa v okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu denně využije přes milion lidí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení