Menu

Microsoft Arc Touch Mouse

14.09.2010 18:23 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoft Arc Touch Mouse

Microsoft Arc Touch Mouse | foto: CHIP

Microsoft představil nový přírůstek do rodiny designových periférií Arc. První myš s tímto označením byla skládací a krásně se vešla do kapsy od bundy. Nová myš je naopak narovnávací a bude ideální do kapsy od saka či od kalhot, kde nebude dělat zbytečné neestetické boule. Kromě mechanizmu ohýbání je na ní zajímavá i dotyková ploška místo klasického otočného kolečka. Dokonce má hmatovou odezvu. Fyzicky už dorazila i do našeho testlabu, takže v příštím čísle Chipu (11/2010) si budete moci přečíst více.

Microsoft Arc Touch Mouse má žebrované tělo pokryté na dotyk příjemným pogumovaným materiálem. Díky této konstrukci lze myš ohnout z „vodorovného“ tvaru, ve kterém je myš vypnutá, do klasického tvaru s klenbou pro ideální držení v dlani. Ohnutím se naopak myš zapne a lze ji tak ihned používat. Ve vypnutém vodorovném stavu měří v nejtlustším místě jen 15 mm.

 

Myš od společnosti Microsoft nabízí rychlé rolování v dokumentech díky dotykové ploše, která nahrazuje standardní kolečko. Pohyb prstem uživatele pak přesně koresponduje se skrolováním v dokumentu nebo internetovém prohlížeči. Pro ultrarychlé rolování pak stačí rychle posunout prst po dotykové ploše a dotykem ji naopak zastavit. O tom, že myš stále skroluje dokumentem dává uživateli vědět pomocí vibrací a zvukového doprovodu, který simuluje klasické „krokové“ kolečko. Na této ploše jsou také k dispozici tři doplňující dotyková tlačítka, která plní funkci prostředního tlačítka „Page Up“ nebo „Page Down“. Ty však lze přizpůsobit potřebám uživatele v dodávaném softwaru.

 

Optické snímání myši je postaveno na technologii Microsoft BlueTrack, která je optimalizována pro práci na jakémkoli povrchu (kromě skla). Díky použití modré diody má myš až čtyřikrát vyšší rozlišení snímaného povrchu.

 

Na spodní část lze při cestách magneticky připnout miniaturní USB Nano přijímač, který komunikuje s PC v pásmu 2,4 GHz. O napájení se stará dvojice AAA baterií. Podle informací od výrobce by měla myš vydržet více než šest měsíců denního používání. V případě blížící se výměny baterií informuje myš uživatele stavovou LED diodou umístěné u hlavních tlačítek.

 

Nová stylová myš Arc Touch Mouse bude v obchodech k dispozici 27. října za odhadovanou maloobchodní cenu 1 799 Kč. Microsoft dále ze stejnojmenné designové řady nabízí i klávesnici Arc Keyboard, typickou svým obloukovým zpracováním s mnohem pohodlnějším a ergonomičtějším psaním třeba i v klíně na pohovce.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení