Menu

Microsoft již prodal 60 milionů licencí Windows 8

09.01.2013 14:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoft již prodal 60 milionů licencí Windows 8

Microsoft již prodal 60 milionů licencí Windows 8 | foto: CHIP

Podle čerstvého oznámení Microsoftu bylo již celosvětově prodáno 60 milionů licencí nového operačního systému Windows 8. Jde o souhrnné číslo prodejů nových počítačů s předinstalovanými Windows 8 i upgradů ze starších verzí Windows.

Microsoft dále uvedl, že bylo již certifikováno přes 1 700 systémů pro použití klasických verzí Windows 8 i pro systém Windows 8 RT, určený pro nasazení na tabletech. Podle zástupců Microsoftu jde o podobně rychlý nástup nového operačního systému, jaký zaznamenaly i prodeje dodnes velmi populárních Windows 7.

Dalším významným milníkem v životě nových Windows 8 je i stažení 100 milionů kopií aplikací z Windows Store, kterého bylo dosaženo jen dva měsíce po jeho oficiálním představení uživatelům. Jen pro srovnání, z App Store Applu bylo od roku 2008 staženo přes 40 miliard kopií aplikací, z toho plných 20 miliard v loňském roce. Windows Store nabízí nyní přes 35 000 aplikací, zatím ovšem nemůže App Storu Applu ani zdaleka konkurovat. Nabídka aplikací zde totiž již překonala hranici tři čtvrtě milionu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení