Menu
CHIP Speedtest

Microsoft již prodal 60 milionů licencí Windows 8

09.01.2013 14:15 | Redakce Chip
Microsoft již prodal 60 milionů licencí Windows 8
Podle čerstvého oznámení Microsoftu bylo již celosvětově prodáno 60 milionů licencí nového operačního systému Windows 8. Jde o souhrnné číslo prodejů nových počítačů s předinstalovanými Windows 8 i upgradů ze starších verzí Windows.

Microsoft dále uvedl, že bylo již certifikováno přes 1 700 systémů pro použití klasických verzí Windows 8 i pro systém Windows 8 RT, určený pro nasazení na tabletech. Podle zástupců Microsoftu jde o podobně rychlý nástup nového operačního systému, jaký zaznamenaly i prodeje dodnes velmi populárních Windows 7.

Dalším významným milníkem v životě nových Windows 8 je i stažení 100 milionů kopií aplikací z Windows Store, kterého bylo dosaženo jen dva měsíce po jeho oficiálním představení uživatelům. Jen pro srovnání, z App Store Applu bylo od roku 2008 staženo přes 40 miliard kopií aplikací, z toho plných 20 miliard v loňském roce. Windows Store nabízí nyní přes 35 000 aplikací, zatím ovšem nemůže App Storu Applu ani zdaleka konkurovat. Nabídka aplikací zde totiž již překonala hranici tři čtvrtě milionu.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení