Menu

Microsoft kupuje síť LinkedIn za 26,2 mld. USD

13.06.2016 15:15 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Microsoft kupuje síť LinkedIn za 26,2 mld. USD

Microsoft kupuje síť LinkedIn za 26,2 mld. USD | foto: CHIP

Společnosti Microsoft a LinkedIn oznámily, že uzavřely dohodu, podle níž firma Microsoft získá profesní sociální síť LinkedIn za 26,2 mld. USD, což je téměř 630 miliard Kč.

Společnost LinkedIn se obchoduje na burze a firma Microsoft jí získá nákupem akcií v ceně 196 USD za akcii – v hotovosti (na burze se obchodovaly za 131 USD). Dosavadní CEO společnosti Jeff Weiner zůstane ve vedení i nadále. Reid Hoffman, předseda představenstva, spoluzakladatel a vlastník akcií LinkedIn tuto transakci také podporuje. Celá transakce by měla být dokončena tento kalendářní rok.

LinkedIn je největší profesionální sociální síť. Během uplynulého roku spustila novou verzi své mobilní aplikace, která vedla ke zvýšení počtu uživatelů. Loni zaznamenala 19procentní nárůst počtu členů, kterých je momentálně více než 433 milionů. Podrobnosti najdete ve zprávě společnosti Microsoft, která se bude snažit propojit svoje cloudové služby se službami LinkedIn.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení