Menu

Microsoft si objednal součástky na chytré hodinky

15.04.2013 14:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoft si objednal součástky na chytré hodinky

Microsoft si objednal součástky na chytré hodinky | foto: CHIP

S chytrými hodinkami zanedlouho přijdou nejen Apple a Google, ale pravděpodobně i Microsoft.

 

Americký deník Wall Street Journal získal od jednoho z čínských dodavatelů Microsoftu informaci, že si hlavní rival Applu a Googlu objednal součástky na výrobu tzv. chytrých hodinek. Nikdo z velké trojky si tak asi nenechá ujít příležitost vydělat na nastupujícím zájmu o zařízení, která budou jejich uživatelé nosit přímo na těle (tzv. Wearable Computing).

Předpokládá se, že by chytré hodinky od Microsoftu mohly komunikovat jak s mobilními telefony s operačním systémem Windows Phone, tak i s počítačem. Microsoft se k těmto spekulacím zatím nijak nevyjádřil, má ovšem již zkušenost s projektem SPOT (Smart Personal Objects Technology), v rámci kterého rovněž vyvíjel hodinky se speciálními komunikačními funkcemi. Projekt SPOT byl ovšem v loňském roce zastaven.

Dalším produktem Microsoftu, o kterém se zatím jen spekuluje, je tablet se 7palcovou úhlopříčkou a operačním systémem Windows 8, se kterým softwarový gigant vyrazí do souboje s podobnými zařízeními Applu a Googlu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení