Menu

Miliarda zranitelných zařízení s CPU Snapdragon

18.03.2016 13:31 | Karel Kovar + Přidat komentář
Miliarda zranitelných zařízení s CPU Snapdragon

Miliarda zranitelných zařízení s CPU Snapdragon | foto: CHIP

Více než miliarda zařízení obsahujících čipy Qualcomm Snapdragon obsahuje nebezpečnou chybu.

Bezpečnostní experti ze společnosti Trend Micro objevili několik programátorských chyb v „kernel level“ kódu pro procesory Qualcomm Snapdragon. Tyto chyby lze využít k získání práv správce a naprostém ovládnutí zařízení. Útočník tak může získat přístup k vašim citlivým údajům včetně hesel, e-mailů nebo fotografií.

Podrobnosti o chybě zatím společnost Trend Micro z pochopitelných důvodů nezveřejnila. Experti ale odhadují, že postižena je přibližně miliarda zařízení, převážně mobilních telefonů s OS Android, ale i poměrně velké množství zařízení připojených k internetu věcí.

Zásadním problémem navíc je, že už samotné aktualizace OS Android nejsou nejrychlejší a kromě hardwaru od Googlu mohou mít zpoždění i několik měsíců. Zde je navíc problém ještě o úroveň výše – první oprava musí přijít ze strany Qualcommu…

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení