Menu

Miliónové odměny a nejhledanější hackeři světa

13.05.2015 19:24 | Karel Kovar + Přidat komentář
Miliónové odměny a nejhledanější hackeři světa

Miliónové odměny a nejhledanější hackeři světa | foto: CHIP

Získat peníze v době internetu už nemusíte jen za nalezené zranitelnosti, ale i za odhalené hackery. „Lovci hlav“ si zde mohou vydělat miliony.

Počítačoví hackeři už nejsou jen neškodní vtipálci, kteří v počítacích výpočetní techniky vymýšleli jak pobavit své kolegy, nebo jak překonat zabezpečení telefonních ústředen. V současnosti mají hackeři často „na triku“ celou řadu nelegálních činností od útoků na státní úřady, přes vydírání až po vykrádání bank. Není proto žádným překvapením, že na celou řadu hackerů je jako za dob divokého západu vypsaná odměna.

V hledáčku lovců odměn je tak například Alexsey Belan, který na přelomu let 2012 a 2013 hacknul několik amerických firem. FBI na něj vypsala odměnu 100 tisíc dolarů.

Na prvním místě se umístil Evgeniy Bogachev, tvůrce botnetu Gameover Zeus a ransomwaru CryptoLocker. Odhaduje se, že pomocí těchto dvou nástrojů Bogachev získal až 100 miliónů dolarů. A pravděpodobně i proto nikoho nepřekvapí odměna za informaci vedoucí k jeho dopadení ve výši 3 miliony dolarů.

2015-06-fbiwant-nahled

Podrobnější informace spolu s dalšími hledanými hackerů najdete na webu WeLiveSecurity http://www.welivesecurity.com/…ted-hackers/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení