Tip pro Windows 10: pozdržené vypnutí počítače
Možná se vám už také stalo, že jste kliknuli na tlačítko pro vypnutí počítače, ale hned jste…
Miliónové odměny a nejhledanější hackeři světa | foto: CHIP
Získat peníze v době internetu už nemusíte jen za nalezené zranitelnosti, ale i za odhalené hackery. „Lovci hlav“ si zde mohou vydělat miliony.
Počítačoví hackeři už nejsou jen neškodní vtipálci, kteří v počítacích výpočetní techniky vymýšleli jak pobavit své kolegy, nebo jak překonat zabezpečení telefonních ústředen. V současnosti mají hackeři často „na triku“ celou řadu nelegálních činností od útoků na státní úřady, přes vydírání až po vykrádání bank. Není proto žádným překvapením, že na celou řadu hackerů je jako za dob divokého západu vypsaná odměna.
V hledáčku lovců odměn je tak například Alexsey Belan, který na přelomu let 2012 a 2013 hacknul několik amerických firem. FBI na něj vypsala odměnu 100 tisíc dolarů.
Na prvním místě se umístil Evgeniy Bogachev, tvůrce botnetu Gameover Zeus a ransomwaru CryptoLocker. Odhaduje se, že pomocí těchto dvou nástrojů Bogachev získal až 100 miliónů dolarů. A pravděpodobně i proto nikoho nepřekvapí odměna za informaci vedoucí k jeho dopadení ve výši 3 miliony dolarů.
Podrobnější informace spolu s dalšími hledanými hackerů najdete na webu WeLiveSecurity http://www.welivesecurity.com/…ted-hackers/.
Možná se vám už také stalo, že jste kliknuli na tlačítko pro vypnutí počítače, ale hned jste…
Funkci »Microsoft Print to PDF«, která umožňuje prakticky z jakékoli aplikace s podporou…
Nástroj DISM (Deployment Image Servicing and Management) z výbavy Windows 10 lze použít k…
Držení smartphonu v jedné ruce a přibližování či oddalování zobrazení v Mapách Google může…