Menu

Modrého anděla si zavoláte z hodinek

20.05.2015 11:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Modrého anděla si zavoláte z hodinek

Modrého anděla si zavoláte z hodinek | foto: CHIP

V Praze vám teď k přivolání taxíku postačí dotek na zápěstí. Modrého anděla a Easycore společně vyvinuli jednu z prvních českých aplikací pro hodinky Apple Watch. 

watch

Nová aplikace od vás vyžaduje jediný krok: volbu požadované služby. Ikony s grafikou vám nabídnou výběr mezi standardním taxíkem či luxusnějším vozem business třídy, odvozem z nebo na letiště, případně odvozem vlastního auta. U každé ikony se zobrazí čas přistavení nejbližšího vozu. Hodinky přes GPS zjistí polohu uživatele. Pokud vás neumí lokalizovat dostatečně přesně, vyzve aplikace k zadání adresy hlasem. Přes aplikaci můžete průběžně sledovat polohu taxíku a jedním dotekem objednávku zase zrušit.

Modrý anděl už má se svým technologickým partnerem Easycore na kontě už aplikace pro Android a iPhone. Uživatelský přistup k hodinkám je však odlišný než u chytrých telefonů. Aplikaci v češtině a angličtině si od 11. dubna můžete stáhnout také ve verzi pro Android Wear z Google Play. Podle odhadů se Apple Watch se na českém trhu které objeví nejdřív v červenci. Pro nadšence, kteří si hodinky pořídí s předstihem, bude aplikace pro iOS dostupná už začátkem června, současně s uvedením hodinek v USA.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení