Menu

Myš bez drátu i bez baterie

15.03.2013 16:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
Myš bez drátu i bez baterie

Myš bez drátu i bez baterie | foto: CHIP

Genius představil bezdrátovou myš NX-ECO, která nepotřebuje k provozu klasické baterie. Místo nich má vlastní kondenzátor, jehož jedno nabití trvá pouhé tři minuty a zvládne podle výrobce až 100 tisíc nabíjecích cyklů. Začne se prodávat v průběhu března a bude stát 540 Kč vč. DPH.

 

 

 

Myšku mohou používat praváci i leváci, neboť má univerzální symetrický design. Nabíjí se připojením k počítači nebo notebooku prostřednictvím mikroUSB kabelu, který je umístěn přímo v útrobách myši. Nabíjení trvá jen tři minuty a lze ho opakovat prakticky do nekonečna, výrobce bohužel nespecifikuje, jak dlouho myš na ono tříminutové nabíjení vystačí pracovat. Bezdrátové spojení s počítačem běží na frekvenci 2,4 GHz a funguje až na vzdálenost 15 metrů. Pico USB přijímač je dostatečně malý, abyste ho mohli ponechat ve vašem notebooku i při přenášení, lze jej ale také uschovat přímo do myši. Kromě standardních tří tlačítek, pravého, levého a rolovacího kolečka, je myš vybavena také tlačítkem přepínajícím citlivost myši mezi 800 a 1600 dpi. Novinka využívá senzor s technologií BlueEye, díky níž dokáže pracovat na obtížném povrchu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení