Menu

Na český trh přichází první televize s Android TV

17.07.2015 12:22 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Na český trh přichází první televize s Android TV

Na český trh přichází první televize s Android TV | foto: CHIP

  • Modely série 7150 divákům přináší kromě nespočtu aplikací také nadstandardní obrazovou kvalitu s rozlišením Ultra HD 

Nejnovější verzi operačního systému Android Lollipop upravenou pro televize pohání v případě modelů Philips 7150 čtyřjádrový procesor, který zajišťuje rychlé a plynulé ovládání menu, přehrávání multimediálního obsahu a hraní i náročnějších her. Tento model se navíc může pochlubit třístranným Ambilightem, rozlišením UHD a výjimečným řešením zvukového systému.

Vylepšená uživatelská zkušenost

TV Philips 7150 se systémem AndroidTV představuje již druhou generaci televizí Philips s Androidem. V letošních modelech se uživatelé mohou těšit z platformy Android TV, která je vůbec poprvé určena výhradně pro užití v televizích a která byla pro tento účel speciálně vyvinuta.

Model 7150 přináší vylepšenou uživatelskou zkušenost s chytrými televizory značky Philips. Intuitivní menu je přizpůsobené pro navigaci v TV a nabízí rychlé a pohodlné ovládání. Obsahuje navíc přehlednou galerii aplikací, vyhledávání prostřednictvím Google i funkci osobních záložek, kde uživatel vždy nalezne upozornění na nejžhavější filmové novinky a aplikace podle svých preferencí. Dálkový ovladač je navíc vybaven integrovanou klávesnicí, která usnadňuje zadávání textů.

Digitální centrum domácnosti

Díky vestavěnému operačnímu systému Android TV se nové televizory Philips stávají plnohodnotnou součástí chytré domácnosti. Za předpokladu, že jsou televizor i mobilní zařízení připojeny do stejné domácí sítě a je zapnuta funkce sdílení obsahu, umožňuje technologie Google Cast během vteřiny zobrazit obsah mobilního telefonu nebo počítače na velké obrazovce televize. Pro přehrání hudby, fotografií nebo videí uložených v zařízení či na YouTube už není nutné se s přáteli mačkat u jednoho počítače nebo mobilu, vše lze jednoduše spustit na televizi.

Kromě toho nabízí model 7150 i všechny ostatní chytré televize Philips se systémem Android TV velké množství aplikací pro zábavu, práci a automatizaci domácnosti včetně řešení pro ovládání chytrých spotřebičů.

Samozřejmostí je snadný přístup jak k televiznímu vysílání, tak i obsahu na vyžádání. Herní nadšenci jistě ocení širokou nabídku her z obchodu Google Play, které je možné hrát pomocí klasického televizního ovladače nebo přikoupeného gamepadu (USB, nebo Bluetooth).

Obrazová a zvuková kvalita

Televizory Philips řady 7150 UHD disponují obrazovou kvalitou třídy Pixel Precise Ultra HD zahrnující technologie Natural Motion a Ultra Resolution s hodnotou 800 Hz PMR (Perfect Motion Rate). Dokonalý zážitek ze sledování pak umocňuje třístranný Ambilight, který promítá na zeď za televizorem světlo, které svým zbarvením přesně odpovídá obsahu právě vysílanému na obrazovce.

Součástí hardwaru televizoru je i pokročilá technologie zpracování barev Colour Booster, která vylepšuje barevné podání pomocí 17bitového zpracování, což v přepočtu znamená až 2,25 triliónu barevných odstínů. Díky přirozené pleťové barvě, živé bílé a sytosti ostatních barev je obraz mnohem realističtější.

K obrazové kvalitě přidává Philips i integrované zařízení Sound Bar pro ještě lepší zvuk. Technologie Philips Double Ring v subwooferech na zadní straně televizoru umožňuje větší pohyb reproduktoru, který umožní produkovat bohatší basy i na televizoru se štíhlejším designem.

Televize Philips modelové série 7150 se vyrábějí ve velikostech 49 a 55 palců a jsou dostupné například u prodejců Datart za doporučenou maloobchodní cenu od 36 999 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení