Menu

Nabití smartphonu jen za několik minut? Nová technologie to umožní už brzy

19.11.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nabití smartphonu jen za několik minut? Nová technologie to umožní už brzy

Nabití smartphonu jen za několik minut? Nová technologie to umožní už brzy | foto: Onur Binay/Unsplash

Kdo by si nepřál nabít svůj telefon na plnou kapacitu během několika minut. Podle nejnovějších informací to bude možné už zanedlouho. Rychlé nabíjení ale má i svá úskalí a skrývá nebezpečí.

Pokud lze věřit informačním únikům, bude nabíjení akumulátoru smartphonu v budoucnu trvat jen několik minut. Podle informací serveru Android Authority v příspěvku "Thought 120W was fast? A phone with 150W charging could be coming soon." už by se brzy měla objevit nabíječka s výkonem 150 W, která se bude používat i pro nabíjení akumulátorů smartphonů.

Bylo to teprve loni, kdy první nabíječky překonaly hranici 100 W. V současnosti jsou na špici v této oblasti mimo jiné Redmi Note 11 Pro Plus a Xiaomi Mix 4 s možností nabíjení výkonem 120 W. Nabíjení v tzv. "boost mode" trvá už jen 15 minut. Pokud se nasadí výkon 150 W, mohlo by to být ještě o několik minut rychlejší.

Nabíjení smartphonu během několika minut: problémem by mohlo být zkrácení životnosti akumulátoru

Celá věc má ale jeden zásadní problém, a tím je rychlé opotřebení a snížení životnosti akumulátoru. Při tak vysokých výkonech nabíječek čili vysokých hodnotách nabíjecího proudu hrozí, že akumulátor velmi rychle ztratí svou kapacitu. Například Xiaomi tvrdí, že její akumulátor ztrácí při nabíjení výkonem 120 W přibližně 20 % kapacity po 800 nabíjecích cyklech, což odpovídá zhruba dvěma rokům používání.

Lze předpokládat, že při výkonu 150 W bude tento problém ještě o něco výraznější. To ale bude možné definitivně potvrdit až poté, kdy bude technologie k dispozici.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Kapacita bateríí !

    To budou muset výrobci ještě vyřešit, aby akumulátor měl větší kapacitu a více nabíjecích cyklů ho nezničilo.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení