Menu

Nabušený telefon pro vojáky: Samsung Galaxy S23 v úpravě Tactical Edition vypadá úchvatně

16.05.2023 15:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nabušený telefon pro vojáky: Samsung Galaxy S23 v úpravě Tactical Edition vypadá úchvatně

Nabušený telefon pro vojáky: Samsung Galaxy S23 v úpravě Tactical Edition vypadá úchvatně | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Společnost Samsung se dlouhodobě věnuje odolným smartphonům, a to i přestože nenachází masový zájem u koncových zákazníků. Nyní představil dvě novinky, respektive dva své již uvedené telefony převedené do vojenské varianty – S23 a XCover 6 Pro Tactical Edition.

Samsung XCover 6 Pro je sám o sobě odolný smartphone. V úpravě pro potřeby vojáků v poli nabízí krytí IP68 a tělo i speciální pouzdro splňuje vojenský standard MIL-STD-810H. To znamená, že zařízení přežije pád z výšky až 5 metrů a bude fungovat i v širokém rozsahu teplot.

Vrcholný model Samsung Galaxy S23 sám o sobě nikterak odolný není, splňuje pouze certifikaci IP68. Tu nabízí i jeho vojenský kolega z edice Tactical. Kromě toho se chlubí odolnější hliníkovou konstrukcí, odolným sklem Gorilla Glass Victus 2+ a také speciální pouzdrem s vojenskou certifikací, ve kterém může být mobil uložen do hrudního pásu mariňáka.

Samsung telefony pro armádu

Oba přístroje mají předinstalované speciální aplikace, jako je Android Team Awareness Kit (ATAK) a Battlefield Assisted Trauma Distributed Observation Kit (BATDOK). První z nich je vojenská aplikace pro přehled o situaci, která poskytuje přesné zaměřování, informace o okolních pozemních jednotkách, navigaci a podobně. Druhá monitoruje životní funkce uživatelů pomocí drátových a bezdrátových senzorů na těle.

S23 Tactical Edition | Zdroj: Samsung / oficiální press kit

S23 Tactical Edition | Zdroj: Samsung / oficiální press kit

V obou případech je samozřejmostí zabezpečení Knox s významným vylepšením o armádní datové zabezpečení. Kromě toho nechybí ani DeX pro možnost pracovat v desktopovém rozhraní. Samsung zmiňuje také výdrž baterie, která má být uzpůsobena náročnějším podmínkám v bojovém terénu.

Ohledně ceny těchto armádních zařízení se Samsung nezmiňuje. Pravděpodobně nelze běžnou maloobchodní cenou vyčíslit. Korejský výrobce bude své produkty nabízet tzv. na míru v mnoha-nákladovém počtu.

Zdroj: Samsung, Insights

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Nina krava

  Reakce na nira:
  Ty si krava nino . To neexistuje . Akorát ždímat majetek a peníze
  Reakce na nira:

  Reagovat na komentář

  Reagovat na komentář

  Kuch kurs,

  Reakce na Martin: ty Martine nebyl si v Afghánistánu??
  David.z kuch.kur­zu..:)

  Reagovat na komentář

  Armádní telefon

  Může to být velice dobrý telefon,doufám že bude dostupný i v prodejnách.

  Reagovat na komentář

  A naše armáda dostala služební telefony od nakousnutého jablka. Na výcviku v poli absolutně nepoužitelné!!!!

  Reagovat na komentář

  Reakce Nira

  Niro jsi perfektni, a prosim muzez popsat jedno kouzlo jak funguje?

  Reagovat na komentář

  :-)

  Reakce na Roman Lomhbui: Podle Vašeho psaného projevu bych si tipl, že jste nad nabídkou nějakou chvíli vážně uvažoval :-).

  Pokud se nakonec rozhodnete využít služby kouzelníka, tak být Vámi bych si místo jiného růžového pantera objednal něco do dutiny lebeční ;-).

  Pěkný den přeji, R.W.

  Reagovat na komentář

  Telefon pro vojáky do pole?

  Idealní je mít v poli zapnutý mobilní telfon, ale pouze pro protivníka. Alespoň ví kolik je tam osob a může podle toho koordinovat palbu a bombardování. Novinář zřejmě nechápe co he to Sigint.

  Reagovat na komentář

  Haha

  Reakce na nira: no ty si dobra pica sem se zasmál jako docela dost prej jestli nepotrebuju kouzelníka….Jo Jo potrebuju a chceš poslat peníze rovnou? Všechny moje úspory? Možná na tebe přepisu i nemovitosti když mě budes milovat pico

  Reagovat na komentář

  Oslicek

  Reakce na nira: Staci jeden ci dva oslicci, kteri budou sypat eura … a ostatni si koupis ci vymenis.

  Reagovat na komentář

  lov

  Ahoj, jmenuji se Nira. Byl jsem ve vztahu s Andersonem roky, ale rozešel se se mnou. Snažil jsem se, co jsem mohl, abych ho dostal zpět, ale bylo to marné. Opravdu jsem ho chtěla zpátky kvůli lásce, kterou k němu chovám. O všechno jsem ho prosil, sliboval, ale odmítl. Vysvětlil jsem svůj problém své přítelkyni a ona mi navrhla, abych se obrátil na sesilatele kouzel, který by mi mohl pomoci seslat kouzlo a přivést ho zpět. Přestože jsem na kouzla nikdy nevěřil, nezbylo mi nic jiného, než to zkusit. Tak jsem poslal e-mail sesilateli kouzel a on mě ujistil, že do tří dnů bude vše v pořádku a můj bývalý se mi vrátí. Kupodivu se to stalo druhý den kolem 16. hodiny. Můj bývalý mi zavolal, za všechno se omluvil a řekl, že mě chce zpátky, protože mě tak miluje. Byl jsem tak šťastný a vrátil jsem se k němu. Začali jsme spolu zase šťastně žít. Slíbil jsem každému, koho znám, kdo má problém se vztahem, že ho odkážu na jediného skutečného a mocného kouzelníka, který mi pomohl s mým problémem. Pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na babawalewiseman01@gmail.com. Nabízí různé druhy kouzel, včetně milostných kouzel, kouzel ztracené lásky, rozvodových, manželských, svazujících, zlomových, vyhoštění milované osoby z minulosti, povyšovacích kouzel, ukojovacích kouzel a léku na jakékoli nemoci, kterými trpíte. Kontaktujte ho pro trvalé řešení jakéhokoli problému, který byste mohli mít.
  přes babawalewiseman01@gmail.com Whatsapp +19286009532

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení