Menu

Najděte způsob detekce chyb v IoT a vyhrajte 50 000 dolarů

10.10.2016 22:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
Najděte způsob detekce chyb v IoT a vyhrajte 50 000 dolarů

Najděte způsob detekce chyb v IoT a vyhrajte 50 000 dolarů | foto: CHIP

Netradiční výzvu vyhlásila organizace MITRE. A abyste získali slušný balík, nemusíte být ani IT expert ani hacker.

Není nejmenších pochyb, že oblast internetu věcí (IoT) bude příštích letech rychle expandovat. Experi odhadují, že už v současné době se počet zařízení připojených k idiot pohybuje mezi šesti a osmi miliardami a do roku 2020 by měl jejich počet dosáhnout 50 miliard. Tento pokrok ale s sebou přináší i celou řadu zádrhelů. Před několik týdny jsme byli svědky rekordního DDoS útoku proti společnosti OVH (poskytovateli hostingu z Francie), který dosáhl intenzity 1 terabitu za sekundu. Útok byl proveden pomocí botnetu infikovaných zařízení internetu věcí, které útočníci ovládají prostřednictvím malwaru označovaného jako Mirai.

I proto se experti snaží přijít na nové metody jak monitorovat a chránit IoT. nezisková organizace MITRE, zabývající se výzkumem a rozvojem proto vyhlásila soutěž s cílem najít nové nápady pro detekci problémů v IoT. Hlavní cenou je 50 tisíc dolarů! Podrobnosti najdete na https://www.mitre.org/research/mitre-challenge/mitre-challenge-iot.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení