Menu

Nebezpečí pro uživatele Samsungu: na platformě Galaxy Store se objevil malware

03.01.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nebezpečí pro uživatele Samsungu: na platformě Galaxy Store se objevil malware

Nebezpečí pro uživatele Samsungu: na platformě Galaxy Store se objevil malware | foto: Samsung Newsroom/Foter.com

Uživatelé platformy pro stahování a správu aplikací, Samsung Galaxy Store, musí být opatrní. V obchodu lze narazit na nebezpečné aplikace.

Výrobce Samsung má pravděpodobně problémy s kontrolou zabezpečení. V obchodě Galaxy Store se objevily nebezpečné aplikace. Jak informuje server Android Police, jedná se o klony už odstraněné pirátské aplikace Showbox. Píše o tom v příspěvku "Samsung's Galaxy Store is distributing apps that could infect phones with malware".

Podezřelé aplikace inzerují bezplatný přístup k obsahu, chráněnému autorským zákonem. Jejich integrovaný nástroj VPN má uživatelům poskytnout anonymitu. Ve skutečnosti ale aplikace místo toho přímo obsahují malware, anebo jej instalují později.

twitter

Pozor na instalace některých aplikací z Galaxy Store. Podobně jako i na ostatních platformách i zde můžete narazit na podvodný software. | Zdroj: Twitter/Max Weinbach (@MaxWinebach)

Malware v obchodu Galaxy Store: Google Play Protect zasahuje

Dobrou zprávou pro uživatele je, že aplikace spustí varování Google Play Protect, které na potenciální problémy upozorní. Všechny aplikace požadují přístup k celé řadě oprávnění. Pokud byste je odsouhlasili, mohou se klonované aplikace dostat k citlivým osobním údajům, nebo spouštět na hostitelském zařízení nežádoucí škodlivý kód. Zástupci společnosti Samsung se k uvedenému zjištění prozatím nevyjádřili.

Pokud jste si i navzdory varování některou z rizikových aplikací instalovali, je dobré ji urychleně odstranit. Poté je dobré zařízení zkontrolovat pomocí antivirového skeneru a pozitivně detekovaného softwaru se zbavit. Poslední možností je obnovit smartphone do továrního nastavení. Pokud chcete přistoupit k tomuto kroku, je vhodné předtím provést zálohu uložených dat a raději se ujistit, zda továrním resetem nepřijdete o důležité soubory.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení