Menu

Nebezpečné letní surfování

28.06.2010 08:12 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nebezpečné  letní surfování

Nebezpečné letní surfování | foto: CHIP

Společnost TrustPort upozorňuje na hrozby spojené s letním surfováním přes nezabezpečené sítě Wi-Fi. Obliba používání internetu v období dovolených neustále roste, proto je dnes možné připojit se k Wi-Fi nejen v hotelu, ale i v kempu, v nákupním centru, nebo dokonce i v parku.

Veškeré informace se v bezdrátových sítích přenášejí volným prostorem, a pokud uživatel nepoužívá dostatečnou ochranu, není pro hackery složité tyto informace odposlouchávat. Hackeři jsou schopni vytvoří síť, která připomíná legitimní přístupový bod Wi-Fi.  Jakmile se uživatel do této sítě přihlásí, hacker získá jeho přihlašovací údaje a může mu bez větších obtíží ukrást soukromá data. Bezpečnostní experti z firmy TrustPort varují před používáním veřejných Wi-Fi sítí a doporučují řídit se podle následujících pravidel:

•    Používejte aktuální verzi bezpečnostního softwaru, který zastaví škodlivé kódy na všech vstupních bodech do počítače, zneškodní viry přicházející elektronickou poštou či schované na webových stránkách.
•    Chraňte svá osobní data zálohováním a šifrováním.
•    Používejte osobní firewall, který  vám umožní internetovou komunikaci, ale současně nepovolí přístup do počítače žádnému vetřelci. Při neznámém spojení vám nabídne jeho jednorázové či trvalé povolení nebo zablokování.
•    Zkontrolujte název veřejné sítě. V seznamu dostupných sítí se na vašem počítači může objevit jak legitimní, tak i podvodná Wi-Fi síť. V některých případech může mít nelegální bezdrátová síť dokonce lepší signál. Vždy se ujistěte, že se připojujete ke správné síti. Pokud máte pochybnosti, vyčkejte s připojením  a ověřte si název sítě přímo u majitele přístupového bodu (obsluha kavárny, recepce hotelu apod.).
•    Ve veřejných sítích se raději vyhýbejte přístupu na stránky, které vyžadují zadávání citlivých dat, jako je například přihlašování se do internetového  bankovnictví nebo elektronické nakupování s použitím platební karty.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení