Menu

Nebezpečný malware i pro iOS bez jailbreaku

23.03.2016 17:39 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nebezpečný malware i pro iOS bez jailbreaku

Nebezpečný malware i pro iOS bez jailbreaku | foto: CHIP

Naprostá většina malwaru doposud útočila na upravené „jablečné“ přístroje. Jak se zdá AceDeceiver to situaci změní…

Když jsme až donedávna psali o malwaru pro platformu iOS, v naprosté většině případů se hrozba týkala přístrojů s jailbrakem. Apple tak mohl bez problémů tvrdit, že klasičtí uživatelé jsou naprosto v bezpečí. V poslední době se ale začínají stále častěji objevovat útoky, které k úspěšnému napadení jailbrake nepotřebují.

Mezi ně patří i nejnovější rodina malwaru označovaná jako AceDeceiver, která zneužívá zneužívá chybu v návrhu v DRM technologii FairPlay. AceDeceiver prozatím napadá jen zařízení v číně, podle expertů je jen otázkou času, než se objeví jinde na světe. Další podrobnosti o této nebezpečné hrozbě najdete na webu bezpečnostních expertů z Palo Alto Network http://researchcenter.paloaltonetworks.com/2016/03/acedeceiver-first-ios-trojan-exploiting-apple-drm-design-flaws-to-infect-any-ios-device/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení