Menu

Nejdražší telefon v historii Samsungu, Galaxy Note8, je na trhu, čím překvapí?

24.08.2017 12:14 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nejdražší telefon v historii Samsungu, Galaxy Note8, je na trhu, čím překvapí?

Nejdražší telefon v historii Samsungu, Galaxy Note8, je na trhu, čím překvapí? | foto: CHIP

Společnost Samsung představuje Galaxy Note8, telefon nové generace modelové řady Note určený pro ty, kdo chtějí dělat věci ve větším formátu.

S přístrojem Galaxy Note8 získávají spotřebitelé větší Infinity displej, který se pohodlně vejde do jedné ruky, zdokonalené pero S Pen a doposud nejkvalitnější fotoaparát z dílny společnosti Samsung, který umožňuje pořizovat snímky špičkové kvality.

V České republice bude telefon Galaxy Note8 dostupný ve dvou barevných variantách – černé Midnight Black a zlaté Maple Gold, a zároveň ve verzích Single SIM a Dual SIM. Doporučená maloobchodní cena je 27 tisíc Kč, telefon se začne prodávat 15. září 2017.

Něco navíc pro ty, kteří se už nemohou dočkat

Zákazníci v České republice, kteří si předběžně objednají nový Galaxy Note8 od 23. srpna do 14. září prostřednictvím zapojených partnerských operátorů a maloobchodních prodejců, dostanou jako dárek zbrusu nový Samsung DeX. Po připojení monitoru, klávesnice a myši promění Samsung DeX chytrý telefon v plnohodnotný stolní počítač. S pomocí dokovací stanice Samsung DeX mohou uživatelé upravovat dokumenty, spouštět prezentace, hrát hry, komunikovat s přáteli a prohlížet si multimediální obsah přímo z telefonu Galaxy Note8 na větší obrazovce pro snazší, rychlejší a inteligentnější pracovní i osobní život. Díky telefonu Galaxy Note8 a dokovací stanici Samsung DeX mohou zákazníci využívat rozšířených možností nového uživatelského rozhraní, které ještě více usnadňuje přístup k aplikacím a vykonávání několika činností současně, a také rozšířeného ekosystému aplikací a služeb orientovaných na produktivitu a zábavu.

Note: sedm let na trhu

Modelovou řadu Note představil Samsung poprvé v roce 2011. Od té doby vyrostla okolo těchto modelů komunita nadšenců, kteří si již svůj život bez velkého displeje, rozpoznávacího znaku telefonů Note, a bez dotykového pera S Pen nedovedou představit.

Obří displej

Galaxy Note8 se může pochlubit displejem, který svou velikostí překonává všechny předchozí modely Note. Díky tenkému tělu lze ale přitom telefon stále pohodlně držet v jedné ruce. Super AMOLED Infinity displej s 6,3palcovou úhlopříčkou a rozlišením Quad HD+ dovolí zobrazit více. Galaxy Note8 tak poskytuje více prostoru pro sledování, čtení či kreslení, a stává se telefonem pro multitasking.

Multitasking

Uživatelé telefonů Note mohou již delší dobu využívat výhod funkce Multi Window pro zobrazení více oken, která jim dovoluje dělat více věcí najednou. Telefon Galaxy Note8 nabízí novou funkci párování aplikací App Pair, která uživatelům umožňuje na okraji obrazovky vytvořit vlastní páry aplikací a následně snadno spouštět dvě aplikace současně. Můžete tak například sledovat video a zároveň si posílat zprávy se svými přáteli nebo zahájit konferenční hovor a současně si zobrazit údaje nebo materiály, o kterých chcete diskutovat.

Nové možnosti díky S Pen

Od svého prvního uvedení na trh se pero S Pen stalo jedním z rozpoznávacích znaků telefonů Note. U modelu Galaxy Note8 nabízí pero S Pen zcela nové možnosti. Pero je vybaveno jemnějším hrotem, je citlivější na tlak a nabízí funkce, které umožňují vyjádřit se způsoby, jaké doposud žádný stylus ani chytrý telefon nenabídl.

V případech, kdy komunikace prostřednictvím pouhého textu nepostačuje, funkce Live Message pro zasílání živých zpráv nabízí vyjádřit svou osobnost a vytvářet příběhy. Prostřednictvím telefonu Galaxy Note8 získáváte možnost sdílet animované texty a kresby napříč platformami podporujícími animované obrázky ve formátu GIF (AGIF). Jedná se o zcela nový způsob, jak s pomocí pera S Pen komunikovat – můžete svým zprávám dodat svěžest a emoce, které jim vdechnou skutečný život.

Funkce Always On Display pro nepřetržité zobrazení vybraných informací na displeji umožňuje uživatelům telefonů Galaxy udržovat si neustálý přehled o oznámeních bez nutnosti telefon odemykat. U modelu Galaxy Note8 je tato funkce nyní ještě dokonalejší. Funkce Screen Off Memo pro vytváření poznámek při zamknuté obrazovce umožní vytvořit až sto stran poznámek okamžitě po vyjmutí pera S Pen z telefonu, připnout poznámky na displej v režimu Always On a přímo na tomto displeji poznámky i upravovat.

Uživatelům, kteří cestují do zahraničí nebo navštíví webové stránky v cizím jazyce, umožňuje zdokonalená překladová funkce Translate přeložit vybraný text pouhým přidržením pera S Pen nad textem, po kterém se zobrazí nejen překlad jednotlivých slov, ale i celých vět v až 71 jazycích. Takto lze také okamžitě převádět měrné jednotky i cizí měny.

Ani fotoaparát nezaostává v inovacích

Pro většinu spotřebitelů je jednou z věcí, na kterou se při koupi nového telefonu soustředí nejvíce, fotoaparát. Galaxy Note8 spotřebitelům přináší doposud nejvýkonnější fotoaparát, jaký kdy chytrý telefon nabízel.

Galaxy Note8 je osazen dvěma zadními fotoaparáty s rozlišením 12 megapixelů. Oba dva, tj. fotoaparát se širokoúhlým objektivem i s teleobjektivem, jsou vybaveny optickou stabilizací obrazu (OIS). Pro náročnější fotografování podporuje telefon Galaxy Note8 funkci Live Focus, která umožňuje mít pod kontrolou hloubku ostrosti nastavením efektu rozostření v režimu náhledu i po pořízení snímku. V režimu Dual Capture pro duální snímání pořídí snímek oba zadní fotoaparáty současně a oba dva snímky lze uložit – detailní záběr pořízený teleobjektivem i širokoúhlý záběr zachycující celou scénu.

Širokoúhlý objektiv je vybaven senzorem Dual Pixel s rychlým automatickým ostřením, takže je možné zachytit ostřejší a jasnější snímky i při slabém osvětlení. Galaxy Note8 je vybaven předním fotoaparátem s rozlišením osmi megapixelů a chytrým automatickým ostřením.

Přínosy Galaxy Note8

Galaxy Note8 vychází z dědictví výrobků řady Galaxy – kolekce jedinečných funkcí a možností, které spolu nově definovaly novou mobilní zkušenost:

•             Odolnost proti vodě a prachu: Před čtyřmi lety představil Samsung první voděodolné zařízení Galaxy. A dnes si můžete svůj Note a S Pen s odolností proti prachu a vodě (IP684) vzít téměř kamkoli. Můžete dokonce i psát na vlhký displej!

•             Rychlé bezdrátové nabíjení: Před dvěma lety bylo představeno první zařízení Galaxy s bezdrátovým nabíjením. Galaxy Note8 podporuje nejmodernější možnosti bezdrátového nabíjení, takže přístroj můžete rychle a pohodlně nabít, aniž byste museli zápolit s porty nebo dráty.

•             Zabezpečení: Galaxy Note8 nabízí celou řadu možností biometrické autentizace – včetně snímání oční duhovky a otisku prstu. Samsung Knox poskytuje zabezpečení splňující parametry obranného průmyslu, a to jak na hardwarové, tak na softwarové úrovni, a díky zabezpečené složce (Secure-Folder) uchovává odděleně vaše osobní a pracovní údaje.

•             Výkon: S 6 GB RAM, 10nm procesorem a rozšiřitelnou pamětí (až na 256 GB) je k dispozici výkon, potřebný k prohlížení internetu, streamování, hraní her a souběžnému provádění více úkolů.

•             Inovativní mobilní zkušenost: Samsung DeX umožní pracovat s telefonem stejně jako na stolním počítači. Soubory můžete ponechat ve svém zařízení, na cestách vykonávat svou práci a když budete potřebovat ještě větší obrazovku, můžete použít Samsung DeX. Galaxy Note8 zahrnuje hlasového asistenta Bixby, který umožní používat telefon chytřeji; učí se od vás, postupem času se zdokonaluje, a pomůže vám tak zvýšit efektivity vaší práce.

Další vylepšení

Díky pokročilým funkcím, které zvyšují výkon, produktivitu a zabezpečení pro celou řadu průmyslových odvětví a zjednodušují tak způsob práce, posouvá Galaxy Note8 obchodní inovace na další úroveň:

•             Vylepšené pero S Pen pro firmy: S Pen umožňuje profesionálům dělat to, co jiné chytré telefony nedokážou, např. diskrétně pořizovat poznámky pomocí funkce Screen Off Memo nebo rychle vkládat komentáře do dokumentů a popisovat fotografie.

•             Bezdotyková autentizace: Galaxy Note8 nabízí profesionálům možnost snímání oční duhovky – například odborníkům ve zdravotnictví, stavebnictví nebo příslušníkům bezpečnostních složek, kteří se mohou ocitnout v situaci, kdy budou potřebovat odemknout telefon, aniž by museli potáhnout prstem přes displej nebo sejmout otisk prstu.

•             Vylepšené možnosti rozhraní DeX: Galaxy Note8 podporuje rozhraní Samsung DeX pro ty, kdo potřebují v práci započaté na mobilním zařízení bezproblémově pokračovat na stolním počítači – ať už jsou v terénu, v kanceláři nebo doma.

Samsung stojí i nadále v čele úsilí o zajištění bezpečnosti baterií v elektronických zařízeních. Baterie používaná v Galaxy Note8 prošla osmibodovou kontrolou bezpečnosti, která je nejpřísnější v celém odvětví. Tím Samsung reagoval na problémy, které měl jeho starší brácha, Note 7, právě s bateriemi, které se staly nebezpečnými pro své okolí.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení