Menu

Nejlepší bezplatný antivirus s velkou novinkou: Avast intregruje nepostradatelnou funkci

06.09.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nejlepší bezplatný antivirus s velkou novinkou: Avast intregruje nepostradatelnou funkci

Nejlepší bezplatný antivirus s velkou novinkou: Avast intregruje nepostradatelnou funkci | foto: OpenClipart-Vectors/Pixabay

Silná antivirová ochrana nemusí nic stát a i v této kategorii existují alternativy k programu Windows Defender. Avast Free Antivirus je jednou z nejlepších. Nyní je k dispozici aktualizace pro verzi 2021, která obsahuje firewall.

Avast je jedním ze známých výrobců bezpečnostních produktů a jeho bezplatný antivirus patří stále k nejoblíbenějším. Potvrzují to i mnohé srovnávací testy, ve kterých se umísťuje na vrcholných příčkách mezi dalšími bezplatnými skenery.

Pokud si přejete více funkcí, můžete také použít Avast Premium Security. Obě verze jsou pravidelně aktualizovány. Nedávno vydaná verze 21.7 je velmi zajímavá, protože jako hlavní novou funkci bezplatného virového skeneru obsahuje firewall. V současnosti dochází k jejímu postupnému uvolňování, takže ke všem uživatelům by se měla dostat v průběhu několika příštích týdnů.

Nový firewall v nástroji Avast Free Antivirus

avastfirewall

Avast Free Antivirus obsahuje v aktualizované verzi firewall. Nenabízí sice vše, co v placené verze Premium, ale i tak je to velká věc. | Zdroj: Avast Free Antivirus

V instalovaných modulech programu Avast Free Antivirus se nyní objevuje položka Firewall. Nová funkce je zařazena do sekce Ochrana. Při použití firewallu od Avastu je firewall, integrovaný do Windows, deaktivován. Stávající síťová připojení lze rozdělit do kategorií důvěryhodné a nedůvěryhodné.

Na kartě Aplikace program zobrazuje aktivní programy a jejich paměťové nároky. Kliknutím na tlačítko Blokovat zamezíte přístupu konkrétního programu na internet. Alternativně můžete také aktivovat režim požadavku, kdy se konkrétní program při příštím pokusu přístupu na internet dotáže na schválení. Dále je možné nastavit specifická pravidla pro příchozí a odchozí provoz.

Firewall v bezplatné verzi Avastu ale nemá všechny funkce prémiové verze. Ta například varuje před skenováním portů, nebo pokusy o podvržení protokolu ARP.

Avast Free Antivirus 2021: jaké jsou novinky

Nová verze antiviru přináší několik praktických změn. Tvůrci slibují informativnější varování, které nyní také upřesňují, o jaký druh hrozby se jedná. Detekce PUP, potenciálně nežádoucích programů, je nyní nastavena jako výchozí. Pokud by vás zajímal přehled všech změn aktualizace, Avast jej uvádí v detailním change logu.

Avast Free Antivirus byl vždy dobrou alternativou pro každého, kdo hledá bezplatný antivirový skener, který se nejmenuje Windows Defender. Díky nově přidanému firewallu mají nyní uživatelé, kteří si rádi konfigurují zabezpečení sami, o jeden argument k jeho instalaci více.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení